چیدمان خانه 65 متری، آیدا و کیوان از طبیعت الهام گرفته اند!

به عنوان مثال در پلان ویلایی دوبلکس ۴۰۰ متری زیر میبینید که رنگ پلههای به کار رفته در این خانه مشکی است و برای هماهنگی با آنها رنگ دیگر وسایل نیز با دقت انتخاب شده است. این تصاویر برای الهام گرفتن و سپس طراحی پلان معماری مسکونی مدرن برای معماران و مهندسان ساختمان سازی جمع آوری شده که صاحبان املاک نیز میتوانند بنا بر سلیقه و مساحتی که در اختیار دارند مدل و ایده خود را به معماران پیشنهاد بدهند. در دنیای مدرن امروز، خانه های دوبلکس به دلیل نوع معماری شان همیشه مورد علاقه بیشتر افراد بوده است. این افراد در دورههای طراحی داخلی منزل، کلی درس خواندهاند و در مورد اصول نورپردازی، طراحی مبلمان خانه، انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها، کف، سقف و حتی رنگ اثاثیه منزل اطلاعات دقیق و شاخصی دارند. در طراحی خانه یا آپارتمان دوبلکس راه پله نقش بسیار مهمی در تقسیم بندی فضا و ارتباط دو طبقه با یکدیگر را ایفا می کند. همانطور که اشاره شد، خانه های دوبلکس از دو طبقه تشکیل شده اند، که توسط راه پله به یکدیگر متصل می شود.

امروزه در طراحی خانههای دوبلکس از رنگهای قهوهای و سفید بیشتر استفاده میشود. امید است که از این مقاله لذت برده باشید. اگر مایل هستید بیشتر در مورد خانه های دوبکس بدانید بهتر است با ما همراه باشید تا شما را با چنین خانه های لوکسی آشنا کنیم. در خانههای بزرگ معمولا نیاز افراد به فضایی بیشتر برای اتاق خواب یا اتاق مطالعه وجود ندارد اما به هرحال استفاده از فضایی که میشود آن را با پله جدا کرد، نمایی لوکس و ویژه به خانه میدهد و آن را بسیار متفاوت میکند. هدف اصلی طراح، استفاده از چوبی بود که نشیمن و آشپزخانه را از هم جدا کرده است .

شاید تا چند وقت پیش در فیلمهای سینمایی یا تلویزیونی خانههایی که دوبلکس بودند جز نماد افراد لاکچری و ثروتمند به حساب میآمد! در اینکه بیشتر افراد به طبیعت علاقه بسیاری دارند و از آن الهام می گیرند هیچ شکی نیست. خانههای تاریخی بسیاری در شهرهای ایران وجود دارند که هر کدام به نوبهی خود شاهکاری در معماری ایرانی محسوب میشوند.خانههایی با تالارهای آیینهای، چشماندازیهای زیبا به حیاط، سقفهای بلند، نقاشی و گچبریهای جذاب که امکان ندارد کسی محو زیبایی این آثار پر از اصالت تاریخی نشود. البته بدون دلیل هم نیست زیرا در هر زمان خانههای دوبلکس به دلیل وجود طبقهای بیشتر در خانه هزینه بیشتری میبرند و خب گرانتر هستند؛ اما امروزه طراحی معماری به این سبک مخصوص خانههای بزرگ نیست و به کمک خانههایی با متراژ پایین مانند دکوراسیون خانههای ۴۰متری نیز آمده تا با این روش جای بیشتری برای یک خانه ایجاد شود و فضایی به عنوان اتاق مطالعه یا خواب در خانههای کوچک تعبیه شود. یکی از ایده هایی که می توان در ساخت ویلای لاکچری استفاده کرد، طراحی آن به شکل دوبلکس می باشد. چشم انداز ویلای لوکس دوبلکس به همراه استخر و سایر تجهیزات، نمونه ای از بهترین طراحی های دکوراسیون ویلا می باشد.

اصولا طراحان دکوراسیون داخلی در طراحی یک خانه دوبلکس از دو طبقه به منظور ساخت یک واحد مسکونی استفاده می کنند. فضای منفی در طراحی داخلی آپارتمان 60 متری نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل است که چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه کوچک اهمیت بیشتری نسبت به فضاهای دیگر دارد. هرچقدر فضای منزل به درستی روشن باشد ، بزرگتر دیده خواهد شد. تماما آثار یک دکوراسیون منزل ایرانی هستند که میتوانند بر روی دیوار ها و دیگر قسمت های دکوراسیون خانه شما جا خوش کنند. مهم ترین فاکتور در دیزاین این خانه ها، راه پله ها می باشد. شاید یکی از بارزترین عیب های خانه های دوبلکس این باشد که بیش تر ساکنین آن ها از رفت و آمد مکرر به وسیله پله ها شکایت می کنند. لطفا نظرات، انتقادات و سوالات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید و منتظر بهروزرسانیهای بعدی ما باشید. شما باید در طراحی دکوراسیون داخلی به سلیقهی خود توجه داشته باشید. اما در طراحی نمای ساختمان دوبلکس نیز مدلهای جذاب و مدرنی وجود دارند که در تصاویر زیر میتوانید مشاهده کنید. اما آیا برای شما هم خانههای دوبلکس با پلههای شیک گرد بزرگ جذابیت دارد؟ در واقع می توان گفت در این خانه ها دو طبقه در اختیار صاحب خانه قرار دارد و به راحتی می توانند از فضای باز آن استفاده کنند؛ به همین دلیل قیمت طراحی ،معماری و ساخت یک خانه دوبلکس گران تر از یک خانه ویلایی و یا آپارتمانی خواهد بود.

طراحی داخلی خانه های سنتی ایرانی با استفاده از وسایل قدیمی در طرح و رنگ های متنوع در ایران یافت می شود . بدون شک ذهن شما یکی از خانههای بزرگ حیاط دار ایرانی را متصور میشود که با حوض بزرگ وسط حیاط، میوههای داخل آن و گلهای اطراف آن در کنار تختهای سنتی تزیین شده با پشتی و بالشهای دست دوز تزیین شده است و عصرها اعضای یک خانواده روی آن مینشستند و با خیالی آسوده چای یا عصرانه میخوردند! آخرین وسیلهای که برای خانه خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟ نورپردازی درست و کافی کمک می کند که فضای داخلی خانه زیباتر و دل بازتر جلوه کند. در طراحی خانه دوبلکس از دو طبقه به منظور ساخت یک واحد مسکونی استفاده می شود، از این رو برای چیدمان مبلمان و هر نوع دکوراسیون داخلی به میزان کافی فضا برای مالک خانه برای دیزاین وجود دارد. چیدمان مبلمان و هر نوع دکوراسیون داخلی در خانه های دوبلکس راحت است زیرا به اندازه کافی فضا وجود دارد. به طور کلی در هنگام خرید خانه دوبلکس باید برنامه ریزی برای چنین مشکلاتی داشته باشید.

نکتهی ضروری دیگری که باید به آن توجه کنید تناسب در انتخاب سبک معماری و سبک دکوراسیون داخلی میباشد. اگر نگاهی به خانه های قدیمی بیندازید پنجره های بزرگ ارسی با شیشه های رنگی را مشاهده میکنید که بیشترین میزان نور طبیعی را به داخل خانه هدایت میکنند. البته چیشن مبلمان تا حدودی مشابه چینش دوم خانه است. آپارتمان دوم خانه ای با فضای کم است که برای زوج جوانی طراحی شده است در این آپارتمان کوچک برای ایجاد فضایی طبیعی و متفاوت، پنل های چوبی و گیاهان طبیعی زیبا مورد استفاده قرار گرفته است. آپارتمان دوم هم برای زوجی جوان طراحی شده است. مزیت دوم خانه های دوبلکس این است که شما می توانید طبقه دوم آن ها را اجاره داده و از این راه، کسب درآمد کنید.

سبک دکوراسیون فضا با نور طبیعی ورودی، مکانی ارگانیک و زیبا به همراه رنگ سفید درخشان و فضایی کاربردی در آپارتمان ایجاد کرده که این تاثیرات با به کارگیری گیاهان سبب ایجاد احساس طراوت و پویایی در فضا شده و در همراهی با استفاده از متریال چوب در برخی قسمتهای مبلمان و فریمهای پنجره ها تکمیل شده است. کارشناسان و متخصصان ما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمائید. در ادامه تصاویری از انواع دکوراسیون منزل شیک و کاربردی برای خانه های ایرانی را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این دکوراسیون ها مورد توجه تان قرار بگیرند. در ادامه تصاویری از خانه ویلایی دوبلکس کوچک و بزرگ را خواهیم دید. اگر فضایی بزرگتر در اختیار دارید برای نمونه تصویر زیر نقشه خانه دوبلکس 150 متری است که شما میتوانید از آن در طراحی مهندسی خود استفاده کنید. همانطور که قبلا هم در ایده چین به ان اشاره شد سبک مدرن طرفدار سادگی و کاربردی بودن فضا می باشد و فقط بر استفاده از وسایل ضروری تاکید دارد اما در طراحی به سبک کلاسیک به منظور ایجاد فضایی گرم و صمیمی از المان های کلاسیک و عناصر دکوراتیو نیز استفاده می شود.

پس حتما تا انتهای این مقاله همراه بساز و بچین باشید تا تصاویری زیبا از چند خانه دوبلکس شیک را با هم تماشا طراحی داخل خانه چوب و بررسی کنیم. در این بخش از مقاله خشت بنا ایده های خلاقانهای را برای ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن به شما معرفی میکنیم که میتوانند الهام بخش دکوراسیون خانه شما باشند. در این طراحی با در نظر گرفتن فضا و مواردی که در محیط داخلی وجود دارد عوامل طبیعی توجه ویژه ای داشتند به کارگیری اتاق های تودرتو ویژگیهای معماری سنتی تکمیل شده. از آن جایی که در طراحی و معماری امروزی هزینه های نگه داری از سقف و تعمیرات آن به عهده آپارتمان می باشد، نگرانی در مورد هزینه نخواهید داشت.

هرچند می توان با ۸۰ متر مربع یک خانه دو خوابه نیز طراحی کرد اما از این نکته نباید غافل شد که فضای اتاق خواب ها ، بسیار کوچک می شود. اما بزرگی این مدل خانه ها نیاز به هزینه های بیشتری نیز برای گرم کردن خانه دارد که ممکن است نظر شما را برای خرید خانه دوبلکس تغییر دهد. این تقسیم بندی می تواند به افرادی که قصد تلفیق سبک های مختلف دکوراسیون را دارند هم کمک کند و در این شرایط می توان از سبک های مختلف دکوراسیون داخلی استفاده کرد. همانطور که در تصاویر بالا ملاحظه می کنید، در دکور خانه های سلطنتی علاوه بر رنگ قالب زرد برای دیوا رها و وسایل مختلف خانه، استفاده از وسایل تزئینی و اشیاء زینتی نیز کاربرد زیاد دارند و در واقع استفاده از آنها به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرا می گیرد، وجود لوستر ها در این خانه ها از جمله وسایل ضروری می باشد و رنگ های روشن سفید، طلایی و صورتی برای سقف و دیوار های اتاق خوب به گونه ای طراحی می شوند که علاوه بر ایجاد فضای آرام، چشم هر بیننده را به خود جلب نمایند.

اصطلاح دکوراتور داخلی نیز نشان میدهد تمرکز بر جنبههای زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالبگیریهای و قاب سازی، طراحی دارد. طراحی این سبک خانه ها چه کوچک یا بزرگ کاملاً سلیقه ای است و تا حد زیادی به میزان بودجه شما بستگی دارد. پس بهتر است فضای داخلی اتاق خواب را به صورتی طراحی کنید که کاربردی تر به نظر برسد. خانه های دوبلکس، فضای بسیار بزرگ تری نسبت به خانه های یک طبقه در اختیار شما قرار می دهند. در این نوع دوبلکس، اغلب اتاقهای خواب، اتاق میهمان، سرویس بهداشتی، حمام و یک سالن پذیرایی مجزا در طبقه بالا قرار دارد و طبقه پایین شامل فضای نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و گاهی حمام و پذیرایی برای مهمان هستند. بهرحال چه از نظر ساکنان خانه و چه از نظر گروه معماران حیاط (YARD Architects) این خانه کوچک و تیره و تار با دیوارپوش های کهنه و کفسازی های موزاییکی شکسته و سه طبقه ی بی استفاده ، مناسب زندگی این جوانان ماجراجو نبود.