نحوه عملکرد دستگاه مینی چیلر چگونه است؟ ایمن تهویه-بتا تهویه

همچنین نصب در فضای بیرونی احتمال به سرقت رفتن این دستگاه‌ها را بالا می‌برد. مینی چیلر مانند چیلر آب خنک قابلیت فیلتراسیون هوا را ندارد و ممکن است آلاینده‌های داخل هوا را نیز به داخل محیط شرکت مهندسی بتا تهویه انتقال دهند. باتوجه اینکه مینی چیلرها علاوه بر سرمایش، قابلیت گرمایش هم دارند؛ به هنگام تغییر فصل، راه اندازی مجدد و تغییر کارکرد موردنظر؛ برای جلوگیری از اشتباه و خرابی دستگاه بهتر است که از متخصصین کمک بگیرید. به علت گران بودن فرایند کانال کشی داکت اسپلیت‌ها در مقایسه با مینی چیلر تصفیه آن تا حدی دشوار و زمان بر است. علاوه بر آن برای بازسازی سیستم این دستگاه به دلیل لوله کشی و عدم وجود کانال آسان تر خواهد بود.

هزینه اولیه (خرید و نصب تجهیزات اولیه) کدام یک کمتر است ؟

فن به کار رفته در فن کویل ، هوا را از اطراف لوله های آب سرد عبور داده و هوای خنک را به درون محیط می فرستد. کمپرسور یا متراکم کننده، یک دستگاه مکانیکی است که برای فشرده کردن گاز یا مایعات استفاده می شود. در مینی چیلر نوع اسکرال کمپرسور و در شرایط خاص مثل منطقه گرم و مرطوب یا همان حاره ای، از نوع پیستونی کمپرسور استفاده می شود. این کمپرسور کم استهلاک ترین کمپرسور است که باعث افزایش طول عمر سیستم می شود. با توجه به اهمیت بالا تمامی کمپرسور های به کار رفته در مینی چیلر های تهویه مهام از نوع اسکرال از برند های مطرح دنیا نظیر کوپلند یا دانفوس استفاده می شود. امکان استفاده از سایز مدل های کمپرسور نظیر سیلند پیستونی و … با توجه به درخواست مشتری امکان پذیر است.

نحوه عملکرد دستگاه مینی چیلر چگونه است؟ ایمن تهویه-بتا تهویه

در ظرفیت های معمول مینی چیلر نیازی به استفاده از برق سه فاز نیست، مگر اینکه توان لازم برای عملکرد چیلر بیش از ۸ kw باشد. استفاده از برق تک فاز و همچنین جریان اولیه پایین در صورت استفاده از موتور اینورتر، مینی چیلر را به گزینه ای ایده‌آل برای کاربرد مسکونی تبدیل کرده است. اجزای اصلی سیکل تبرید و مینی چیلر شامل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور است. در نوع هوا خنک نیاز به برج خنک کننده نمی باشد به علت استفاده از کندانسور هوایی. از دستگاه های مینی چیلر برای مصارف صنعتی کوچک، که نیاز به چیلر صنعتی بزرگ نیست استفاده می شود. اکسپنشن ولو با عناوین شیر کنترل و یا شیر تنظیم نیز شناخته می شود.

با توجه به اینکه مینی چیلرها در ظرفیت های پایین تولید و ساخته می شودند عموماً به صورت هوا خنک تولید میشوند. یکی از کاربردهای مینی چیلرها در بخش تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری می باشد. تمامی مینی چیلرهای گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا به صورت دو مدار کاملا مجزا طراحی و ساخته شده اند که در صورت خرابی یکی از بخش ها کل بار برودت را از دست ندهیم.

  • چیلر آپارتمانی باشد می توان از چند مینی چیلر به صورت ترکیبی با یکدیگر استفاده نمود.
  • مینی چیلرها در واقع چیلرهای کوچکی هستند که با خنک کردن آب درون اواپراتور و فرستادن آن به فن کویل سرمایش ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری کوچک را تأمین می‌کنند.
  • در مینی چیلر نوع اسکرال کمپرسور و در شرایط خاص مثل منطقه گرم و مرطوب یا همان حاره ای، از نوع پیستونی کمپرسور استفاده می شود.
با توجه به مبدل صفحه ای و طراحی یکپارچه، مینی چیلر از اسپلیت کم مصرف تر است و حتی در مقایسه با چیلرها صرفه جویی انرژی بیشتری دارد. مینی چیلرها علاوه بر اینکه به عنوان یکی از پر کاربردترین دستگاه های سرمایشی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند ، به طور وسیع در صنعت هم به عنوان یک دستگاه خنک کننده فرآیندها و ماشین آلات صنعتی کاربرد دارند. از نظر ساختار بسیار شبیه هم هستند و با این تفاوت که برای کاربردهای صنعتی ، ملاحضات خاصی در طراحی و ساخت دستگاه لحاظ می شود. اواپراتور معمولا از نوع شل اند تیوب (با پوسته فولادی و لوله های مسی) و در برخی کاربردهای خاص از نوع صفحه ای یا همان پلیتی است که وظیفه آن کاهش دمای آب (تا حد مورد نیاز) است.

مبدل اواپراتور پوسته و لوله و کویل کندانسور در کارخانه تهویه مهام توسط مهندسین با تجربه طراحی و ساخته می شود و یونیت کامل نیز در مجموعه برا اساس دانش روز دنیا مونتاژ و ساخته می شود. در تمامی مراحل تولید تست و آزمایش دقیق برای عملکرد درست قطعات انجام می شود. همچین به همراه کلیه دستگاه های مینی چیلر تهویه مهام دفترچه راهنما نصب و راه اندازی ارایه می گردد. مینی‌چیلر هوا خنک دستگاهی است که برای تهویه هوا در فصل‌های مختلف به کار می‌رود. به‌واسطه فناوری اینورتر موجود در مینی چیلرها، می‌توان شرایط آب خروجی را دقیق‌تر کنترل کرد.

مینی چیلر چیست؟