مشکلات رایج پرینترهای اپسون را بیشتر بشناسید

برند اپسون یکی از بهترین برندهای تولیدکننده پرینتر در بازار به شمار می‌رود که همچنین در زمینه ساخت ماشین‌های اداری فعالیت می‌کند.

زمانی که دستگاه قادر به چاپ نباشد، یعنی کارتریج جوهرافشان آن خشک شده است و راهی جز تعویض آن وجود ندارد. دلیل اصلی خشک شدن کارتریج جوهرافشان پرینترهای اپسون، استفاده نکردن از آن به مدت طولانی است.

یک چراغ نارنجی رنگ با شکل قطره روی دستگاه وجود دارد که مربوط به جوهر پرینتر است. زمانی که این چراغ روشن و چشمک‌زن شود، یعنی دستگاه به‌درستی کار نمی‌کند و دچار مشکل شده است.

در ادامه همراه ما باشید تا رایج‌ترین مشکلات پرینترها را بررسی کنیم و راه حل برای آن‌ها ارائه دهیم.


دیجی تعمیر نمایندگی تعمیر تمام برندهای لوازم الکترونیکی از جمله پرینتر در ایران می باشد. جهت اطلاع از شرایط تعمیر کلیک کنید

آشنایی با رایج‌ترین مشکلات پرینترهای اپسون و چگونگی برطرف کردن آن‌ها

هر چند محصولات این برند از کیفیت خوبی برخوردار هستند، اما مانند پرینتر برندهای دیگر بعد از مدتی دچار مشکلاتی می‌شوند.

گاهی ممکن است بعد از انجام این مراحل، پرینتر هنوز هم قادر به شناختن کارتریج نباشد. در این حالت لازم است یکی یکی کارتریج‌ها را داخل دستگاه دهید تا بتوانید کارتریج خراب را از سایرین تشخیص دهید.


اگر ساکن شهر تهران هستید می توانید از پیک رایگان ما بهره ببرید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید

هواگرفتگی مخزن رنگ پرینتر

درست است که استفاده مکرر از پرینتر باعث می‌شود خرابی‌هایی به وجود آید و دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد اما این که چه زمانی پرینترهای اپسون دچار مشکل شوند، بسته به نحوه استفاده شما از این دستگاه دارد.

نوشته مشکلات رایج پرینترهای اپسون را بیشتر بشناسید اولین بار در دیجی تعمیر. پدیدار شد.


منبع: https://digitamir.com/repair-epson-printer/

درست است که مشکلات رایج پرینترهای اپسون یا هر برند دیگر بیشتر از موارد ذکر شده است، اما ما سعی کردیم که رایج‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و آسان‌ترین روش‌های حل خانگی این مشکلات را معرفی کنیم.

برای حل این مشکل لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. جداکردن کارتریج از پرینتر با دقت تمام و بدون لمس نازل
 2. تمیز کردن نازل کارتریج با یک دستمال پنبه‌ای مرطوب
 3. خشک کردن نازل‌ها به کمک یک حوله نرم
 4. چیدن دوباره کارتریج داخل دستگاه پرینتر

نشناختن کارتریج توسط دستگاه

این مشکل تنها مختص پرینترهایی است که مخزن یا محفظه رنگ دارند. این پرینترها هر چند وقت یک بار دچار هواگرفتگی می‌شوند. برای رفع این مشکل، هواگیری دستی را پیشنهاد می‌کنیم که باید به ترتیب زیر انجام شود:

 1. باز کردن درپوش کارتریج
 2. قرار دادن نوک سرنگ داخل مخزن رنگ
 3. کشیدن سوپاپ سرنگ به سمت بالا تا زمانی که کمی رنگ وارد سرنگ شود.

چاپ با سرعت بسیار کم

دلیل روشن شدن این چراغ، کاهش میزان جوهر پرینترهای اپسون از مقدار استاندارد خواهد بود. بنابراین تنها راه حل این مشکل، شارژ جوهر و رساندن آن به مقدار استاندارد است.

از دست دادن قابلیت چاپ

یکی از رایج‌ترین مشکلات پرینترهای اپسون یا هر برند دیگر، نشناختن کارتریج توسط دستگاه است. زمانی این مشکل به وجود می‌آید که شما کارتریج جوهر پرینتر را شارژ کرده‌اید و بعد از قرار دادن داخل دستگاه، متوجه شده‌اید پرینتر آن را تشخیص نمی‌دهد.

اگر احساس می‌کنید که مشکلات پرینتر شما حادتر از موارد ذکر شده است، باید عملیات تعمیر را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید. دیجی تعمیر در زمینه تعمیرات و بررسی مشکلات پرینترهای اپسون یا هر برند دیگر، کمک شایانی به شما خواهد کرد.


دستگاه خود را به دست متخصصین دیجی‌تعمیر بسپارید. جهت تماس با ما کلیک کنید

بعضی مواقع چاپ با پرینتر با سرعت بسیار کندی انجام می‌شود که دلایل متعددی دارد. اما برای رفع این مشکل کافی است عملیات زیر را انجام دهید:

 • کیفیت چاپ را پایین آورید. در واقع زمانی که چاپ در پرینتر اپسون را در حالت پیش‌نویس قرار دهید، سرعت چاپ به مراتب بیشتر خواهد شد.
 • حافظه پرینتر را خالی کنید. مسلما انجام کارهای مختلف با پرینتر، نیاز به برنامه‌های گوناگونی خواهد داشت که آن‌ها در صف حافظه پرینتر قرار می‌گیرند و باعث کند شدن سرعت چاپ می‌شوند.
 • سلامت قطعات را بررسی کنید. قطعا استفاده مکرر از پرینتر باعث می‌شود تا قطعات آن مستهلک شود. پس هر چند وقت یک بار قطعات را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز برای تعمیر یا تعویض آن‌ها اقدام کنید.

سخن نهایی

در زیر، رایج‌ترین مشکلات پرینترهای اپسون را مطرح خواهیم کرد:

چشمک زدن چراغ کارتریج

برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید پرینتر را ریست کنید. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. خارج کردن کارتریج‌ها
 2. خاموش کردن دستگاه از طریق دکمه پاور
 3. کشیدن دو شاخه پرینتر از برق
 4. قرار دادن کارتریج‌ها داخل دستگاه
 5. روشن کردن پرینتر