مشکلات رایج ماکروفر را بشناسید

از دیگر مشکلات ماکروفرها به صدای زیاد آن‌ها می‌توان اشاره کرد. این صدای زیاد به چند دلیل اتفاق می‌افتد که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

نوشته مشکلات رایج ماکروفر را بشناسید اولین بار در دیجی تعمیر. پدیدار شد.


منبع: https://digitamir.com/microwave-troubleshooting/همچنین با خراب شدن سوئیچ سرامیکی، نوسانات شدید برق به دستگاه آسیب وارد می‌کنند. در این صورت ماکروفر روشن نخواهد شد.

در صورتی که شفت، سینی و ریل سینی در جای خود به درستی قرار نگیرند، شاهد صدای بیش از اندازه وسیله خواهیم بود. اگر این قطعات را در جای درست خود قرار دهید مشکل صدا رفع می‌شود.

خروج دود از دستگاه

اگر ماکروفر کثیف باشد و چربی‌ها روی قطعات آن باقی مانده باشند، دود از آن خارج می‌شود. شما برای حل این ایراد باید توری، سقف و بدنه داخلی وسیله را به خوبی تمیز کنید.

جمع‌بندی

اما اگر درب بسته نباشد چنین اتفاقی نخواهد افتاد که نتیجه آن روشن نشدن مایکروفر است.

شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی به تولید این دستگاه روی آورده‌اند. اما ماکروفرها نیز مانند هر وسیله الکتریکی دیگری ممکن است دچار مشکل شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا رایج‌ترین این مشکلات را بررسی کنیم و به بیان راه‌ حل رفع آن‌ها بپردازیم.


دیجی تعمیر نمایندگی تعمیر تمام برندهای لوازم برقی خانگی از جمله ماکروفر در ایران می باشد. جهت اطلاع از شرایط تعمیر کلیک کنید

روشن نشدن ماکروفر

اگر با این کار مشکل حل نشد، باید سیم‌کشی و صفحه کنترل دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که این قطعات خراب بودند باید به فکر عوض کردن آن‌ها باشید.


اگر ساکن شهر تهران هستید می توانید از پیک رایگان ما بهره ببرید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید

صدای بیش از حد مایکروویو

چشمک زدن و روشن نشدن لامپ‌های دستگاه نشانه سوختن آن‌ها هستند. با جایگزین کردن لامپ جدید این ایراد رفع می‌شود.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی وسایل الکتریکی زیادی برای سرعت بخشیدن به کارها تولید شده‌اند. بسیاری از مردم پس از بازگشت از سر کار، وقت زیادی را برای گرم کردن غذا صرف می‌کنند که این عمل برای آن‌ها خوشایند نیست.

اگر قفل درب خراب باشد، دستگاه پس از چند ثانیه خاموش می‌شود. با خراب شدن فن موتور نیز شاهد خاموشی مایکروویو خواهیم بود.

امروزه شاهد ساخت ماکروفرها هستیم که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته‌اند. این وسیله که در اکثر آشپزخانه‌ها موجود است، با کمک اشعه لیزر و ایجاد حرارت یکسان به یخ‌زدایی، گرم کردن و پخت سریع مواد غذایی می‌پردازد.

از دلایل دیگری که باعث خاموش شدن وسیله می‌شود می‌توان به آسیب دیدن ترانسفرمر و پد لمسی اشاره کرد.

به همین علت بهتر است تعمیر ماکروفر را به افرادی بسپارید که در این زمینه‌ تخصص دارند. شما می‌توانید با کارشناسان دیجی تعمیر تماس بگیرید و مشکل وسیله خود را با آن‌ها مطرح ‌کنید.


دستگاه خود را به دست متخصصین دیجی‌تعمیر بسپارید. جهت تماس با ما کلیک کنید

هنگامی که فن دستگاه شروع به کار می‌کند صدای زیادی از آن شنیده خواهد شد. با خنک شدن ماکروفر فن خاموش می‌شود و دیگر صدایی نخواهیم شنید.

در مطلب بالا گفتیم ماکروفر چه مشکلات رایجی دارد و چطور باید آن‌ها را برطرف کرد. اما همانطور که می‌دانید تعمیر یک وسیله برقی اگر به درستی انجام نشود، هزینه‌های شما را بیشتر خواهد کرد.

هنگامی که مایکروفر روشن نمی‌شود باید به چند نکته توجه کنید. ابتدا مطمئن شوید که درب دستگاه بسته است. با بسته بودن درب جریان برق در ماکروفر منتقل می‌شود.

در حالت دیگر شکسته شدن قلاب‌های چفت کننده قفل، باعث روشن نشدن این وسیله می‌شوند. میکروسوئیچ‌های نگهدارنده درب در این حالت قفل نمی‌شوند که مقدار جریان برق نیز کنترل نخواهد شد. با عوض کردن این قطعه مشکل شما حل می‌شود.

خاموش شدن ناگهانی ماکروفر پس از چند ثانیه

در صورتی که این قطعه‌ها سالم بودند خازن ماکروفر را باید بررسی کنید که دچار خرابی نشده باشد. با تعویض این قطعات و جایگزین کردن قطعه جدید عیب دستگاه برطرف می‌شود.

روشن نشدن لامپ‌های ماکروفر