مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید!

آموزنده از این نظر که هم‌زمان با خواندن داستانی جذاب، بر اطلاعات و دانسته‌های تاریخی ما اضافه می‌کند. بدیهی است که تصویرسازی و مهارت نویسنده نقش مهمی در خلق حال‌وهوای یک دوره تاریخی خاص و جذابیت بخشیدن به روند داستان دارد. در ادامه برخی از بهترین رمان های تاریخی ایران را که جذابیتی مثال‌زدنی دارند، به شما معرفی می‌کنیم. او اولین کتاب خود را در سال 1999 با عنوان موسسه منتشر کرد. محبوب‌ترین اثر او راه آهن زیرزمینی است که در سال 2016 منتشر شد.

  • از جمله حوادث مهم دوره پهلوی، دستور کشف حجاب و تغییر لباس مردم است.
  • چون پیش از صبح خواست به درگاه پادشاه بیاید لباس‌هایش از تنش در بیاورند و از هر طرف به او حمله کنند تا راه فراری برای او باقی نماند.
  • همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید.
  • در این مقاله من قصد دارم خونخوارترین و ظالم ترین پادشاهان تاریخ ایران را معرفی کنم و امیدوارم لذت ببرید.
  • فرمانروا ، پسران پادشاه پیشین را تنها گذاشت تا فکر کنند .

مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید! تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند. حکایت های پندآموز و داستان کوتاه آموزنده از بزرگان در گوشه و کنار کتاب های تاریخی نقل شده اند. این حکایات به زبان ساده نقل می‌شوند به طوری که برای همه قابل فهم و درک باشند. تعدادی از بهترین حکایت های پندآموز نقل شده از بزرگان را در ستاره بخوانید.

او و نزدیکانش نمادی از روشنفکران و تحصیلکرده‌های زمان قاجارند که به‌دنبال بهبود اوضاع مملکت هستند. ۸ سال جنگ تحمیلی یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین رویدادهای تاریخ معاصر کشورمان است. این جنگ مانند همه جنگ‌ها پر از داستان‌هایی با مفاهیم خشونت، ترس، مرگ و آوارگی آدم‌ها است. در این دو جلد، بُعد تاریخی کتاب بیشتر نمود پیدا می‌کند. شرح مبارزات سیاسی و تلاش برای رهایی مردم از ظلم، در این بخش از کتاب، متأثر از فعالیت‌های سیاسی نویسنده در زمان قبل از انقلاب است. بازه زمانی‌ای که رمان در آن اتفاق می‌افتد، از اواخر دوره قاجار تا پهلوی دوم است.

۸. لقمان حکیم و مرد مسافر

صلیب شکسته پیش از اینکه نماد نیروهای نازی باشد، به مدت ۳ هزار سال به عنوان نماد خوش شانسی مورد استفاده قرار می گرفته. هنرمند و تصویرساز فرانسوی در سال ۱۹۲۴ در یکی از طرح های خود آینده تکنولوژی و پیشرفت بشر را پیش بینی کرده بود. برقراری تماس تصویری در آن زمان رویای انسان ها بوده و اکنون به صورت گسترده در اختیار ما قرار دارد. اگر طرفدار مهران مدیری و سریال‌هایش هستید، حتما نام سریال قهوه تلخ او را شنیده‌اید و شاید هم آن را دیده‌اید. خیلی‌ها ایده اصلی قهوه تلخ را برگرفته از همین کتاب می دانستند.

۲۲ حکایت کوتاه و پندآموز از بزرگان

هر چوبی که بر نمد کوبیده می‌شد برای او ضربه‌ای بود که در نظرش سم را مهلک‌تر می‌کرد. تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (فروشگاه برنامه‌های موبایلی اندروید بازار) است. که جواب بابک به افشین (اپچینگ ترک) از سرداران مزدور ترک در دستگاه عباسی در زمان دستگیری را نقل می کند که شاید جواب پان ترکیستها باشد. پیل را با حنا رنگ کردند و نقش و نگار برآن زدند؛ و بابک را در رختی زنانه و بسیارزننده و تحقیرکننده برآن نشاندند و درشهر به گردش درآوردند.