فناوری نانوسل چیست؟ بررسی مزایا و معایب آن در تلویزیون های جدید

با توجه به استفاه شدن از تکنولوژی خاص و منحصر به فرد فناوری نانوسل، جهت تعمیر تلویزیون خود باید هزینه بیشتری بپردازید چرا که دستگاهی خاص دارید که نیاز به قطعات خاص خود را دارد.

لازم به ذکر است که در صورت خرابی پنل تلویزیون احتمالا هزینه تعمیر بیشتری را باید برای مدل Nanocell بپردازید.

مزایا فناوری نانوسل

 


منبع: https://tamironline.com/%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3%D9%84/

در واقع صفحه نانو به قدری روشنایی تصویر را با هدف درخشندگی بیشتر رنگ‌ها بالاتر می‎‌برد، که رنگ تاریکی مانند رنگ سیاه اندکی بور می‌شود و ممکن است در برخی از فیلم‌ها چندان دلچسب نباشد.

معایب فناوری نانوسل

فناوری نانوسل با هدف نمایش دقیق‌تر رنگ‌ها بر روی نمایشگر تلویزیون به وجود آمد و تحول عظیمی در این زمینه ایجاد کرد.

فناوری به کار رفته در نانوسل در واقع استفاده از یک صفحه سفید رنگ متشکل از ذرات نوری نانو، بین صفحه نمایشگر و برد LED است که باعث تفکیک بهتر رنگ‌ها از یکدیگر و نمایش طیف رنگی گسترده‌تری بر روی نمایشگر خواهد شد.

ویژگی‌هایی مانند امکان نصب تلویزیون روی دیوار یکی از مواردی است که در تمامی مدل‌ها پیدا می‌شود و به عنوان یک مزیت یا عیب شناخته نمی‌شود.

 

تلویزیون ال جی نانوسل چیست؟

سخن آخر

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم تلویزیون با تکنولوژی نانوسل قادر به نمایش عالی رنگ‌های تیره مانند مشکی نیست و اندکی بور و خاکستری خواهد شد. این مساله باعث می‌شود تا تفکیک خوبی بین طیف رنگی مشکی و خاکستری ایجاد نشود.

 

مزایای خرید تلویزیون ال جی با فناوری نانوسل

 

فناوری استفاده شده در تلویزیون نانوسل چیست؟

در واقع این صفحه می‌تواند جهت دهی بهتری به پرتوهای انتشار یافته از برد لامپهای LED کند و طول موج‌های متنوع‌تری را به نمایش بگذارید که برای فیلم‌هایی با طیف رنگی بالا خصوصا مستندهای طبیعت بسیار عالیست.

همانطور که در قسمت قبلی در این مورد صحبت کردیم، تکنولوژی استفاده شده در Nanocell باعث می‌شود که طیف رنگی گسترده‌تری بر روی نمایشگر ظاهر شود.

مزایای فناوری نانوسل

بدین ترتیب در این سری از تلویزیون‌های ال جی افت کیفیت تصویر و کاهش درخشندگی صفحه نمایش را نخواهید داشت و کیفیت تصویر در صورت قرار گرفتن تلویزیون در برابر نور آفتاب و نور لامپ، تغییری نخواهد کرد.

فناوری نانوسل چیست

اگر قصد خرید تلویزیون با فناوری نانوسل دارید باید از مزایا و معایب خرید این مدل اگاه باشید تا با چشمانی باز، بهترین خرید خود را انجام دهید.

این برند یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی است که سعی دارد با تولید محصولاتی با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا زندگی را برای شما شیرین و ساده‌تر کند.

 

این تکنولوژی شدت رنگ‌ها را افزایش می‌دهد و وضوح بالاتر به آنها می‌بخشد تا تماشاگر بتواند طیف رنگی بالاتری را بر روی نمایشگر خود تماشا کند.

فناوری نانوسل یکی از فناوری‌های انحصاری برند ال جی است که با اختراعش قدم بزرگی در افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون برداشته شد. اگر قصد خرید یک تلویزیون باکیفیت را دارید و می‌خواهید رنگ‌ها با بالاترین ریزجزئیات به شما نمایش داده شوند، خرید تلویزیون نانوسل ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. با این حال بهتر […]

مدت مطالعه : 5 دقیقه

فناوری نانوسل یعنی چه

این مدل از تلویزیون‌های ال جی بهترین عملکرد را در محیط‌های روشن دارند. اما در مکان‌های تاریک نمی‌توانند به خوبی رنگ مشکی تصاویر را به نمایش بکشند.

میزان کنتراست بالا یکی دیگر از مولفه‌ها داشتن تصویری با کیفیت عالی در تلویزیون است که در فناوری نانوسل میزان بسیار معمولی دارد.

با این حال بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا از تمامی مزایا و معایب این تکنولوژی مطلع شوید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

بررسی فناوری نانوسل

فناوری نانوسل یکی از فناوری‌های انحصاری برند ال جی است که با اختراعش قدم بزرگی در افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون برداشته شد.

اگر قصد خرید یک تلویزیون باکیفیت را دارید و می‌خواهید رنگ‌ها با بالاترین ریزجزئیات به شما نمایش داده شوند، خرید تلویزیون نانوسل ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد.

برند ال جی محبوبیت و فروش خود را با تولید هریک از این مدل‌ها حفظ کرد و توانست با اضافه کردن فناوری نانوسل به برخی از مدل‌های خود، محبوب‌تر از قبل شود.

اما در نمایش انتها و ابتدای طیف رنگی یعنی رنگ سفید و مشکی اندکی مشکل دارد و به همین دلیل کنتراست معمولی اما قابل قبولی را به تماشاگر خود ارائه خواهد داد.

عیوب فناوری نانوسل

این صفحه نانو شدت رنگ‌ها را افزایش می‌دهد و وضوح بیشتری به آنها می‌بخشد.

 

معایب و مزایای خرید تلویزیون ال جی با فناوری نانوسل

 

به طور کلی روند تحول تلویزیون خانگی پس از مدل‌های معمولی و بزرگ، دستخوش تغییراتی در مدل‌های LED, LCD, OLED و QLED شد.

از مهم‌ترین معایب داشتن یک تلویزیون با فناوری نانوسل در مقایسه با دیگر مدل‌های موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آنها معتقدند که این تلویزیون می‌تواند طیف رنگی را به تصویر بکشد که چشم انسان در حالت عادی قادر به تفکیک تمامی این رنگ‌ها از یکدیگر نیست.

NanoCell

همان طور که می‌دانید هرچه شفافیت و کیفیت تصاویر در تلویزیون بالاتر برود، لذت تماشای فیلم و سریال بیشتر خواهد شد. در این صورت ترجیح می‌دهید تلویزیونتان قادر به تصویر کشیدن تمامی رنگ‌های موجود در فیلم باشد تا لذت بیشتری از تنوع رنگی و زیبایی تصاویر ببرید.

به نظر می‌رسد که اگرچه فناوری نانوسل می‌تواند طیف رنگی گسترده‌تری را به تصویر بکشد.

کیفیت بالای تصاویر بر آن شده تا برخی از کارشناسان تصاویر پخش شده توسط تلویزیون‌های نانوسل را تصاویری فراتر از تصاویر طبیعی بدانند.

در این مقاله سعی کردیم به سوالاتی مانند فناوری نانوسل چیست پاسخ دهیم و پس از آن مزایا و معایب آن را از وجوه مختلف بررسی کردیم. با توجه به توضیحاتی که در بالا خدمتتان ارائه کردیم، این دسته از تلویزیون ها مناسب تمامی افرادی هستند که کیفیت تصویر و وضوح و شفافیت رنگ ها جزء اولویت های آنها در انتخاب تلویزیون به شما می رود. ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

مطمئنا تفاوت تلویزیون LED با LCD بر هیچکس پوشیده نیست اما ممکن است بین خرید تلویزیون نانوسل و تلویزیون‌های OLED مردد باشید و فرق بین آنها را ندانید.

استفاده از این تکنولوژی در این سری از تلویزیون‌های ال جی باعث شده تا کیفیت صدا نیز فراتر از انتظار برود و حس بهتر و زنده‌تری در حین تماشای فیلم و سریال داشته باشید.

برند ال جی برندی کره‌ای است که قسمت بزرگی از بازار دنیا را به خود و محصولاتش اختصاص داده و تمام عاشقان تکنولوژی و لوازم خانگی آن را می‌شناسند.

 

 

 

از مهم‌ترین مزایای خرید تلویزیون نانوسل LG می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

این 2 مدل دارای جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا هستند اما اولین تفاوتشان را می‌توان در قیمت آنها دانست. تلویزیون‌های Nanocell قیمت پایین‌تری دارند و در عین حال از کیفیت بالای تصاویر برخوردار هستند.

 

  • به تصویر کشیده بهتر طیف رنگی

 

معایب خرید تلویزیون Nanocell

 

 

  • کیفیت پایین رنگ مشکی در مکان‌های تاریک

تلویزیون نانوسل در واقع همان تلویزیون‌هایی با صفحه‌های IPS هستند که تکنولوژی استفاده شده در آنها ارتقا پیدا کرد و در سال 2017 به نام NanoCell به بازار معرفی شد.