عوامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

توجه داشته باشید که تعادل متقارن برای افرادی که عاشق نظم و انضباط هستند، بسیار مناسب است. ایجاد تعادل متقارن در فضا بسیار آسان است که اغلب آن را در محیط های رسمی و کلاسیک مشاهده می کنیم. در میان سبک ها، سه سبک کلاسیک، نئو کلاسیک و مدرن، پر طرفدار ترین سبک هایی هستند که عموم مردم از آنها پیروی میکنند و مد نظرشان است. از مهم ترین بخش ها در طراحی داخلی منزل می توان به آشپزخانه اشاره نمود. تغییر دکوراسیون منزل میتواند علاوه بر تغییر فضای داخلی تأثیر مثبتی بر روحیه و تفکرات شما نیز برجای میگذارد. مخصوصا در زمان عقد قرارداد های تجاری با شرکت های بزرگ و صاحب نام، دکوراسیون و فضای کسب و کار شما می تواند ذهنیت مثبتی را در ذهن مشتریان شما ایجاد کند. استفاده از المانهای رنگی مناسب شخصیت آنها در دکوراسیون منزل باعث افزایش آسودگیشان میگردد. اگر شما هم دوست دارید که از یک طراح داخلی برای تغییر طراحی داخلی منزل مسکونی و یا شرکت خود استفاده کنید، لازم است نکاتی را به صورت خلاصه بدانید. بنابراین اگر قصد دارید در زمینه آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون تحصیل کنید، باید بدانید که افق درستی در مورد آینده کاری آن در نظر داشته باشید.

در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. طراحی سازه هایی که در محیط های مرطوب مانند شمال قرار می گیرند با طراحی سازه ها در نقاط دیگر متفاوت است. فضا، خط، شکل، نور، رنگ، بافت و الگو، عناصر اصلی تشکیل دهنده طراحی داخلی هستند که هر کدام از آن ها بر جلوه بخشی که قصد دکوراسیون آن را دارید، تاثیر به دکوراسیون داخلی با مهران طاهری سزایی می گذارند. به طور مثال با تغییر رنگ، وسایل خانه و امثال آن، قسمت های مد نظر تغییر پیدا میکنند و کسی که طراح و دکوراتور هست باید ابعاد و اندازه های محیط و همچنین مقدار روشنایی و اندازه و ابعاد مبل و نوع مصالح را در نظر داشته باشد. رنگ، نقش و بافت تماما مواردی هستند که در بزرگ و یا کوچک نشان دادن فضا بسیار موثرند. بعد از اینکه پلان برداری به پایان رسید نوبت به چیدمان وسایل در محیط رسیده است. برای ایجاد تعادل و وزن بصری یکسان در رنگ تیره کمد دیواری اتاق خوابی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، پرده ای به رنگ روشن در طرف مقابل نصب شده است.

به تدریج، دورههای تحصیلی مناسب آموزش طراحی داخلی تشکیل شد، کتابهای متناسب در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون تالیف گردید، اصول دکوراسیون و دکوراتورهای هنری از کتابهای طراحان داخلی جدا گشت و منابع آموزشی اصولی و استاندارد در اختیار طراحان قرار گرفت. در واقع دغدغه این که چگونه خانه ای با دکوراسیون زیبا و اصولی داشته باشیم، همه ما را کنجکاو کرده است تا بدانیم طراحان داخلی از چه اصول و نکاتی در کارهایشان استفاده می کنند. بنابراین یک طراح داخلی میتواند ضمن توجه به سلامت افرادی که در این محیط زندگی میکنند، پشتیبانیهای لازم را با طراحی درست و اصولی با عنوان “خانه کم مصرف و دوستدار محیط زیست” انجام دهد.

نکته جالب اینجاست که طراح داخلی و طراح دکوراسیون به هیچ عنوان نباید در کار یکدیگر دخالت بکنند و هرکدام کار مستفل خود را دارند. طراحی داخلی به نسبت معماری داخلی، تابع جزئیات بیشتری است و فردی که می­خواهد به عنوان طراح داخلی فعالیت کند، باید به نکات بیشتری توجه داشته باشد. اولین عنصری که یک طراح داخلی باید بدان توجه کند، نحوه عملکرد و استفاده از فضای داخلی است. مشخص کنید برای چه فضایی نیاز به طراح دارید؛ فضای منزل است یا محیط کار؟ تغییر و طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیازمند به صرف زمان و هزینه است که قبل از شروع کار باید این موضوع را با زمان و بودجه خود بررسی کنید و برایش برنامهریزی دقیقی انجام دهید. در این سبک به راحتی از آجر در دکوراسیون استفاده می شود. ایده های مناسب در طراحی داخلی مسکونی، به کمک طراحی دکوراسیون داخلی منزل میتواند فضایی گرم و صمیمی را پدید آورد. از این رو لازم است تا با افراد متخصص در این زمینه برای دکوراسیون داخلی منزل مشورت کرد. قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید تا در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی کنند. باوجوداینکه این اشتباه بسیار بدیهی و واضح به نظر میرسد اما بسیاری از افراد در زمان طراحی دکوراسیون مسکونی این اشتباه را انجام میدهند و در بعضی مواقع مجبور به تعویض وسایل و مشکلات بعدی آن خواهند شد.

در واقع در این نوع تعادل به جای استفاده عناصر کاملا مشابه، باید وزن بصری برابری در دو طرف محور تقارن ایجاد کنید. اما اگر فضای مد نظر شما این دو عنصر را ندارد، بهتر است تلویزیون را در نشیمن و تخت را در اتاق خواب به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید. برای مثال می توانید مانند اتاق نشیمن مدرن زیر، رنگ یا بافت متفاوت و خاصی را برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون به کار ببرید. باید به این نکته توجه داشت که هنر مدرن به معنای هنر معاصر نیست، بلکه نامی است که طراحان داخلی در جهت بهبود سبکها و نگرشهای جدید عنوان کردهاند. 2. قوانین مشخصی برای چیدمان سبک مدرن وجود دارد.

در چند سال اخیر سبک کاری فاصله زیادی با مدل های گذشته پیدا کرده است. از چه اصول و نکات مهمی در دکوراسیون داخلی منزلمان استفاده کنیم؟ باشد یا یک شرکت اداری؛ استفاده از عواملی مانند نورپردازی و چیدمان مبلمان میتواند فضا را تقسیمبندی کرده تا عملکردها به طور دقیق مشخص گردد. میز مدیر، صندلی اداری، کمد و فایلها، مبل یا مبلمان میزبان، کلیه در سمتی از اتاق قرار گیرند که فضای داخلی دفتر کار را تبارک جلوه کند. همانطور که پیش تر گفته شود همانند منازل و آپارتمان های مسکونی اماکن تجاری هم نیاز به دکوراسیون و طراحی داخلی دارند، اماکن تجاری، دفاتر مدایران شرکت ها و کارخانجات مختلف می توانند با استفاده از دانش مهندسی طراحی و معماری داخلی، فضای کار خود را به شکل حرفه ای طراحی کنند. هنر تزیینی یا آرت دکو برای نخستین بار در فرانسه پیش از جنگ جهانی اول مطرح شد. در زمینه گرما و سرما بستگی به نوع سیستم گرمایشی دارد که اگر ساختمان به درستی ساخته شود در طراحی داخلی ساختمان اداری مشکلی پیش نمی آید وگرنه طراحی باید اینگونه باشد.

دیوارهای خانه با رنگهای براق رنگآمیزی شده و طرحهای استفاده شده در آنها معمولا الگوهای تکراری معین همچون مربع، مثلث، خطوط اریب و طرحهای سهبعدی هستند. رنگهای شاد، طرحهای هندسی با خطوط پیچیده، پارچهها و الگوهای مواج همگی معرف دکوراسیون و معماری عربستان هستند. دکوراسیون عربی در استان عسیر رایج بوده و شامل طرحهای هندسی و رنگهای براق است که از غرور و عزت زن در خانه حکایت میکند. در این سبک از خطوط هندسی ساده و تیز با رنگهای خنثی، متالیک، سیاه و سفید برای طراحی داخلی استفاده میشود. 4. در طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای مغازه از المان های دکوری شیک و مناسب با فضا استفاده کنید. در سبک مدرن تا حدود زیادی دستتان برای کاربرد این المان مهم طراحی داخلی باز است. پنجره های قدی دارای طول تعدادی متر، ادغام گیاهان مختلف، تبدیل هارمونیک اشکال تعدادی وجهی اهمیت سطح های منحنی به یکدیگر، استعمال از تمامی ی همین المان های طبیعی، فضایی مطلوب را به وجود آورده است. یک طراح داخلی میتواند طراحی دکوراسیون خانه را هم به عهده بگیرید. اگر چه اغلب در داخل اتاقها استفاده نمیشود، اگر بتواند به طور مناسب استفاده شود، میتواند یک مرکز توجه جالب و خیره کننده ارائه دهد. در اروپا نیز سازمانهایی مشابه همچون موسسه معماران داخلی فنلاند در سال ۱۹۴۹ یا سازمان طراحی داخلی بینالمللی در سال ۱۹۹۴ تاسیس شدند.

نیز می پردازند.طراحان داخلی معمولا در یک سبک خاص متناسب با مد روز فعالیت می کنند.منظور از سبک انتخاب رنگ، فرم، مبلمان، عناصر و اجزایی است که متناسب و هماهنگ با هم برای نشان دادن هویت فضا بکار می روند. اما برخی از سبکهای چیدمان و طراحی داخلی معمولا بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند، به همین دلیل به نوعی تبدیل به ترند روز شده و به اصطلاح “مد” میشوند. مترمربع: برخی از طراحان هم شیوه محاسبه دستمزدشان بر اساس هر متر مربع تعیین میگردد. نکته 1: طراحان داخلی پیشنهاد می کنند که یک یا دو عنصر را با رعایت تعادل متقارن و باقی عناصر را به روش تعادل نامتقارن در طراحی داخلی منزلتان به کار ببرید.

حیاتی همین هم اکنون ، زمینه ایده و خلاقیت نه فقط برای کارخانه ها و رویدادها مناسب است ، بلکه قصد داراست پروژه ها و کارهای فعلی تیم را نیز به خوبی سناریو دهد. اگر در حال حاضر قصد تغییر قسمتی از منزل را دارید ولی بودجه آن را اکنون نداشته و ترجیح میدهید در آینده این کار را انجام دهید، حتما به طراح این نکته را گوشزد کنید تا طرحی هماهنگ با تغییری که در آینده میخواهید انجام بدهید به شما ارائه کند. برای پاسخ دادن به این سوال لازم است بدانید که نحوه چیدمان منزل و محیط کار به شدت بر روحیات افراد تاثیرگذار است. برای اطمینان از پروسه طراحی و قیمت ها و کیفیت و مانایی هر طراحی داخلی، لازم است ابتدا مشاوره گرفته و اطلاعات لازم را دریافت کنید و بدانید بهترین طراحی ممکن برای موقعیت و مکان شما چیست.

حوله ها، پرده حمام و پادری راه حل های آسان و ارزانی هستند که با آن ها می شود به یک حمام دلگیر رنگ و رویی شاد بخشید. بنابراین در گام اول باید یک فضا و ایده کلی برای دکوراسیون داخلی منزل تداعی کرده و در گام بعدی به مراحل دیگر طراحی داخلی بپردازید. قصد دارید کل منزل را تغییر دهید یا یک اتاق خاص؟ برندهای دیداری و فضایی: فضایی که شما در آن به عنوان یک رسانه به معرفی برندی خاص میپردازید. نورپردازی متمرکز روی یک قسمت خاص تمرکز می کند و آن قسمت را برجسته تر می کند و نورپردازی محدود هم سبب می شود هنگامی که اتاق تاریک است تنها قسمت مورد نظر روشن شود . معمار داخلی باید شرایط جوی مختلف، سرما، گرما، بارندگی، باد، رطوبت و غیره را در طراحی خود لحاظ کند. از نظر طراحان داخلی تمامی وسایل و اجزایی که در دکوراسیون یک بخش به کار می برید، نباید اهمیت برابری داشته باشند تا محیطِ یکسان و خسته کننده ای ایجاد نشود. همچنین آنها قادر هستند اتاق را به شکل مطلوبی دربیاورند، بدون اینکه هیچ گونه خرابی ظاهری در اتاق ایجاد کنند.