طرز تهیه چای ماسالا در خانه؛ چای هندی برای لاغری ! ادویه جات حاج محمد جلالی | OkChay

همچنین مصرف دم‌ کرده آن مفرح، مقوی معده لطیف و بادشکن است. در واقع هل خواص گرما بخشی داشته و معده و روده‌ها را تقویت می‌کنند. برای عوض کردن طعم چای ماسالا، از افزودن هر گونه ادویه متفاوت خودداری کنید. این چای دارای هیچ ترکیب شیرین کننده ای نمی باشد و مزه اصلی آن تند است.

چای شکسته دوقوچ طلایی 10 کیلویی

۲) شکر و شیر را به قابلمه اضافه کنید و بگذارید دوباره به جوش بیاید. چای دارجیلینگ یک نوع چای معروف است که در منطقه ای به همین نام در هندوستان رشد می کند. می توان این چای را با فرآیندهای مختلف به چای سیاه، سبز، سفید یا اولانگ تبدیل کرد. چای دارجیلینگ عطر میوه ای دارد و بدون شکر یا شیر قابل استفاده است. در شمال شرقی هندوستان منطقه ای به نام آسام قرار دارد که یکی از بزرگترین مناطق کشت و تولید چای در دنیا محسوب می سرو چای لاکچری در شیراز شود. چای آسام که در این منطقه کشت می شود به دلیل فرآیند اکسیداسیون و تخمیری که روی آن انجام می شود، جزو چای سیاه هندی طبقه بندی می شود.

زیرا هندی ها معتقد هستند که نوع خالص آن بهتر می تواند فواید و خواص خوب خود مانند احساس آرامش، از بین بردن دردها، از بین بردن خستگی و … را به بدن انسان منتقل کند. پس به طور کلی باید بگوییم که این چای نیمه آماده و فوری نیاز به دم کردن ندارد و همان حرارت آب جوش برای آماده شدن آن کافی می باشد. ترکیبات اصلی این چای فوری با چای ماسالا اصلی و خالص هیچ تفاوتی ندارد. مصرف چای ماسالا برای جلوگیری از ایجاد التهاب در بدن و همچنین رفع خستگی بسیار مفید است.

  • پس از به جوش آمدن آب حرارت را کم کنید و کمی صبر کنید تا آب طعم دارچین در بگیرد.سپس شیر، هل و شکر را داخل آن بریزید و هم بزنید و اجازه دهید همه مواد روی حرارت کم در قوری گرم شوند.
  • به جای قوری می توانید از لیوان های مخصوص آماده کردن چای سبز هم استفاده کنید.
  • چای نیلجیری زرد یا طلایی رنگ است و بسیار خوشبو و معطر است.
  • البته که چای ماسالا به ‌تنهایی نمی‌تواند معجزه کند و در کنار آن، ورزش و داشتن یک رژیم غذایی سالم و صحیح تاثیرگذار است.
  • همه ادویه‌های موجود در چای ماسالا به‌ طور مستقل نشان داده‌اند که التهاب و تومورزایی را مهار یا سرکوب می‌کنند.

البته توصیه ما این است که فرد در زمانی که احساس خستگی می‌کند، به جای استفاده از نوشیدنی‌های حاوی کافئین از دمنوش‌های گیاهی استفاده‌ کند. برای تهیه آن هم کافی است آب را بجوشانید و سپس به آن داروهای گیاهی و ادویه اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا با یکدیگر مخلوط شوند. چای کیسه‌ای ، دارچین، میخک ، زنجبیل و شیر را در ماهیتابه یا قابلمه ای کوچک بریزید. 2/3 از جوز هندی را رنده کنید و بهمراه 1/5 فنجان آب به قابلمه اضافه کنید. به ظرف روی اجاق، آب را اضافه کنید و حرارت زیر آن را روشن نمایید.

چای آسامی و خوش رنگ ترین چای هندی

طرز تهیه چای ماسالا در خانه؛ چای هندی برای لاغری ! ادویه جات حاج محمد جلالی | OkChay