طراحی داخلی طلا فروشی و جواهری با مهران طاهری

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی با افزایش حس خوب مشتریان، باعث افزایش محبوبیت و شهرت مغازهی شما در کوتاهترین زمان خواهد شد. به این دلیل که زیبایی طلا و جواهرات، در داخل یک ویترین جذاب، دوچندان خواهد شد. به همین دلیل، شاید بتوان گفت طراحی پیشخوان مناسب برای یک مغازه طلا و جواهر فروشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 5) طلا فلز گرانبهایی است و در نتیجه تجارت و خرید و فروش آن سود زیادی در پی دارد و همین دلیل، سبب شده افراد محتلف تمایل زیادی به عقد قرارداد شراکت طلافروشی داشته باشند. اما درنظر گرفتن همین فضاها میزان مرغوب بودن بازخورد حیاتی مشتریها و در عاقبت فروش بهتر را به جهت دکان بهمراه خواهد داشت. همین ویترین می بایست نصیب های متمایز داشته باشد تا بتوان طلا و جواهرات را به تفکیک و در نوع بندی های گوناگون به اکران گذاشت.

دکوراسیون شیک ارائهشده توسط این شرکت میتواند یکی از عوامل مهم موفقیت برای کسبوکار شما باشد. به این شکل است که یک دکوراسیون مغازه جواهر فروشی زیبا و مناسب می تواند فروش را تضمین و مشتری های شما را وفادار به خرید دائمی از شما نماید. کلمه «باید» به این منظور در این جمله گنجانده شده که طراحی دکوراسیون داخلی و ویترین های اماکن تجاری، نقش بسزایی در میزان فروش و درآمد این مراکز دارند. در طراحی وتغییر دکوراسیون یک طلا فروشی باید توجه داشته باشیم که وسایل در جای مناسب خود قرار بگیرند. در این نوع گاوصندوق اگر مکانیزم ریلی به صورت برقی تعبیه شود از یک الکتورموتور برای حرکت ویترین استفاده میشود و با توجه به وجود میکرو کنترلر ها و تابلو برق PLC که به عنوان مدیر فرمان ویترین ایفای نقش میکند، امکان بروز حادثه و خارج شدن ویترین از روی ریل وجود ندارد. اگر مساحت فروشگاه شما در حدی است که میتوانید بخشی از فضای آن را با استفاده لوستر و چراغهای آویز تزیینی روشن کنید، این کار را فراموش نکنید. یکی از تجهیزات پرکاربرد و ضروری در در قنادی ها ، نانوایی ها ، کافه ها ، شیرنی سرا ها ، نان فانتزی ها و …

این تصور تا حدی درست است و طلافروشی و تجارت طلا یکی از مشاغل پردرآمد و درواقع لوکس است؛ اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که هر شغلی مزایا و معایب خودش را دارد و هیچ کسبوکاری بدون تلاش و کسب تجربه به موفقیت نخواهد رسید. با این حال ویترین طلا فروشی از جنس ام دی اف از متریال های با قیمت مناسب در طراحی فروشگاه طلا فروشی است. طراحی مغازه و طلافروشی جز دسته فروشگاه هایی است که عمده مشتریان و مراجعین آن از خانم ها تشکیل شده است. از آنجا که اغلب مشتریان و مراجعه کنندگان به طلا فروشی ها خانم ها هستند، به همین دلیل زیبایی دکوراسیون و محیط داخلی طلا فروشی بسیار اهمیت دارد. مغازه های لوکسی که به واسطه درخشش جواهراتشان می درخشند ولی شاید ندانیم در طراحی یک مغازه طلا فروشی، از نمای بیرونی گرفته تا ویترین و پیشخوان، چه بایدها و نبایدهایی وجود دارد و طراح آن با چه چالش هایی رو به رو است.

در این مطلب با راهنمایی دکوراسیون پریسا فرزادی به بررسی بخشی از چالش های طراحی داخلی برای یک مغازه طلافروشی لوکس خواهد پرداخت. نکته مهم عدم افراط در استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای و … قدمت استفاده از طلا و جواهرات قیمتی در تزیین ظروف و تولید زیورآلات به نخستین سال های کشف و استخراج آن بر می گردد. علاوه بر این ها از نحوه و محل ارایه این زیورآلات ارزشمند نباید غافل بود، مغازه های طلافروشی که بدون شک زیبایی و طراحی دکوراسیون آنها تاثیر زیادی بر جذب مشتری دارد. این روزها اما، در کنار ارزش مادی طلا، به طراحی آن هم توجه ویژه ای می شود و متخصصان طراحی جواهرات، به خلق زیباترین زیورآلات مشغولند. اگر آینهها در کنار پنجره قرار بگیرند؛ منعکس کننده فضای بیرون و نور میشوند. هیچ شخصی حاضر نیست در داخل مغازه ای کم نور به خرید جواهرات مورد نظر خود بپردازد، زیرا مکان کم نور احساس ناامنی را در مشتری بوجود می آورد و در کنار اینکه نمی تواند دید خوبی بروی اجناس موجود در مغازه داشته باشد، از بالابردن بودجه خود برای خرید نمونه های بهتر و سنگین تر هم هراسناک است.

در مغازه هایی که برای کف پوش یا دیوار پوش آنها از رنگ های تیره استفاده شده، نورپردازی موضعی و استفاده از لوسترها گزینه بهتری است و در مغازه هایی که از رنگ های روشن برای طراحی داخلی آن ها استفاده شده بهتر است از نورپردازی های ملایم تر استفاده شود. 7) طلا و استفاده از آن مختص به یک منطقه جغرافیایی نیست و در واقع، طلا یک کالای جهانی است. بهتر است در همه جای مغازه از دوربینهای مداربسته استفاده نمایید تا بدین طریق میزان امنیت محیط را بالا برید. امیدواریم مورد توجه تان واقع شده و بتوانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن طلا و جواهر خود را چیدمان دهید. این نوع چیدمان طرح مستقیم هم نامیده می­شود. با ورود مشتری ها به داخل مغازه، اهمیت همین عوامل در طراحی داخلی هم به چشم می خورد. طراحی داخلی مغازه برای این بخش از فضای آن باید به گونه ای باشد که به فرد مشتری بابت حضور در آن قسمت از فروشگاه احساس راحتی، آرامش و اعتماد را القا کند و تا زمان آماده شدن و بسته بندی محصول می توان فضایی را برای استراحت و نشستن مشتری نیز در نظر گرفت. طلا فروشی ها باید به عنوان یکی از مراکز مهم تجاری، دارای طراحی داخلی زیبا و آرامش بخشی باشند.

گاوصندوق آسانسوری مدل ریلی تک جهته معمولا مناسب مغازه هایی است که از حاشیه پیاده رو مقداری عقب تر هستند و یا اینکه صاحب طلافروشی با هدف هدایت ویترین به بیرون از فروشگاه، این مدل طراحی داخلی مغازه طلا فروشی را انتخاب میکند. شخص طلافروش باید پس از تأسیس مغازه یا گالری طلای خود، برای جذب مشتری و رونق کار خود تبلیغات مناسب نماید. شرکت صندوق سازان شمال مفتخر است که به عنوان اولین تولید کننده انواع گاوصندوق آسانسوری در شمال ایران و ساخت گاوصندوق های آسانسوری بزرگترین پاساژ طلای شمال کشور، بستر ارائه خدمات مطلوب به طلافروشان گرامی ایران را فراهم نموده است. هر مشتری برای ورود به جواهر فروشی احتیاج به تماشا جذابیت هایی دارد تا رغبت نموده و وارد مغازه گردد و شما می توانید با نورپردازی صحیح، این انگیزه را در او ایجاد نمایید. اگر تمایل به انعقاد قرارداد مشارکت کاری در حیطه طلا و جواهر دارید و میخواهید بهصورت شراکتی فعالیت خود را در این حوزه آغاز نمایید، میتوانید از طریق لینک زیر نمونه قرارداد مشارکت در طلا فروشی را دریافت نموده و شراکت خود را قانونی و الزامآور نمایید.

نکته سوم: از اجناس خاص و به خصوص مغازه خود در ویترین استفاده کنید تا علاوه بر جلب توجه مشتری، مشتریانی که در پی یافتن مغازه شما هستند بتوانند به آسانی و با این ویترین خاص مغازه تان را پیدا کنند. به این ترتیب مشتریان را به ارزیابی و دقت بیشتر در این خصوص تشویق می کند. نور تاکیدی و نقطه ای که برای برجسته سازی محصولی، خاص به کار میرود جلوه گیراتری را به نمایش خواهد گذاشت. نورپردازی می تواند یکی از عامل های جذب مشتریان و یا برجسته سازی یک محصول باشد. استفاده از نور آفتابی در نورپردازی و روشنایی طلافروشی، شاید در نظر اول باعث درخشش و چشمگیر شدن الماسهای داخل ویترین شود، اما عقیق و فیروزه و دیگر سنگهای قیمتی رنگی زیر این نور زیاد محو میشوند. استفاده کردن از تابلوی الکترونیکی برای ترازو دیجیتال و اطلاعات دادن به مشتری کاملا مناسب است. فناوری های ساخت شیشه، برخی از شیشه ها را تقریباً غیر قابل نفوذ کرده است.

شرکت طراحی دیزاین ویترین طلا فروشی یکی از شرکت هایی است که ایده های جدید و نو را برای زیباتر کردن فضای طلا فروشی ارائه می دهد. جواب چیزی نیست غیر از طلای 18 عیار. افرادی که این محیط را طراحی میکنند باید دقت داشته باشند که طلا با سایر اقلام متفاوت است یعنی به گونهای نیست که مشتری چیزی را بخواهد و فروشنده در اختیارش بگذارد بلکه باید طراحی این قسمت به صورتی باشد که افراد طلای مورد نظر خودشان را از ویترین شیشهای مشاهده کنند و مدلهای انتخابی خود را در نظر بگیرد و زمانی که به طور قطعی قصد خرید داشت آن را به فروشنده نشان داده و از فروشنده بخواهد که آن جنس را در اختیارش قرار دهد. طراحی ویترین طلا فروشی ها باید به صورتی انجام شود که مشتری ها بتوانند بدون دست زدن به اجناس داخل آن، به راحتی آن ها را از جهت های مختلف مشاهده کرده و در صورتی که قصد امتحان کردن و خرید یک کالا را پیدا کردند، به آن دسترسی پیدا کنند. چون طلا کالایی لوکس حساب میشود و این کالا بیشتر مورد توجه خانمهاست، بهتر است شما ویترین لوکسی برای فروشگاه خود داشته باشید.

اشخاص برای راهاندازی مغازه طلافروشی باید مقدار زیادی جنس تهیه کنند و همچنین علاوه بر هزینه محصولات، هزینه دکوراسیون محل طلافروشی و تجهیزات ایمنی فروشگاه نیز باید برآورد شود. به هر حال باز هم باید هزینه ها تخمین زده شود تا کار تا انتها بدون مشکل پیش برود. حیاتی انتها هر مسیر، در ابتدای مسیر بعدی نیز، محصولات جذابمان را در کنار طرح جالب آن بخش از فروشگاهمان طراحی داخلی دکان ورزشی طراحی می کنیم. تنها با راهنمایی طراحان و به کار بردن نکات مهم میتوان تمام نیازهای یک جواهر فروشی شیک و مدرن را در کنار کاربری بودن و امنیت داشت. با استفاده از یک نورپردازی مناسب می توانید یک محصول خاص را در ویترین مغازه خود به اسم نقطه کانونی تبدیل کنید و آنرا در مرکز دید همگان قرار دهید تا به وسیله همین جنس خاص مشتریان به داخل مغازه کشیده شوند و مدل های دیگر را هم آنالیز نمایند.

نورپردازی کل دیوارها محیط را جذاب کرده و مشتری احساس خوبی پیدا میکند و همین حس خوب باعث بازگشت مجدد افراد به فروشگاه شما خواهد شد. ویترین جواهر و طلا فروشی ام دی اف: ویترین طلا فروشی و جواهر فروشی از جنس ام دی اف یکی از متریال های خوب برای اجرای ویترین طلا و جواهر فروشی می باشد. فروشگاه طلافروشی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و طراحی و دکوراسیون داخلی آن، در جذب مشتری بسیار تأثیرگذار میباشد؛ بنابراین اگر شما دارای یک مغازهی طلافروشی هستید، توجه به طراحی دکور طلافروشی باید اولویت شما برای جذب مشتریان باشد. برای ویترین مغازه هم با سفارش یک گاوصندوق آسانسوری که به صورت سفارشی متناسب با فضای آن جا ساخته شد.