شیر پروانه ای چیست و انواع آن کدام است butterfly valve آوند انرژی | kasrasaran

شیر پروانه ای چیست و انواع آن کدام است butterfly valve آوند انرژی | kasrasaran

با توجه به میزان اهمیت باز و بسته شدن و سختی باز و بسته کردن می توان استفاده کرد. زمانی که شیر را باز می ‌کنید، قسمت پایین دیسک باید از جامداتی که ممکن است؛ در قسمت بالادست دیسک جمع شده باشند دور شود. شیر پروانه ای برای تنظیم جریان سیالات و گازهای فشار پایین و سیالاتی مانند؛ دوغاب که شامل مواد جامد معلق هستند مناسب است. شیر های پروانه ای پلیمری عموماً عمل کردی بهتر و طول عمری بالاتر نسبت به نمونه‌ های فلزی دارا هستند. انواع مختلف شیر پروانه ای بر اساس جنس، نحوه اتصال و انواع عملگر های آن‌ها تقسیم‌ بندی می‌ شوند.

دسته بندی شیرآلات پروانه ای میراب بر اساس نوع اتصال :

این محصول یکی از شیرآلاتی است که در جداسازی (ایزوله) و تنظیم جریان سایت کلیک کنید کارآمد است. اِستم به اهرم متصل بوده و ممکن است در بالای شیر و یا در قسمت کناری آن قرار داشته باشد. بیشترین فاصله بین نشیمنگاه و مسدود کننده در این حالت وجود دارد. شیرهای مدل Triple Offset دارای کمترین میزان آسیب بخش نشیمنگاه خواهند بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت شیر پروانه ای می توانید با کارشناسان مجرب پتروسا تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. یکی از مواردی که از شیر یکطرفه استفاده می شود در خط خروجی پمپ ها می باشد زیرا بازگشت جریان در این تجهیز باعث خرابی پمپ ها می شود .

انواع شیر پروانه ای بر اساس نوع اتصال

آلیاژی از آهن که با حداقل 10.5 درصد کروم ساخته شود، استنلس استیل است. کروم با ایجاد یک لایه از اکسید خود بر روی سطح آهن مانع از خوردگی آن می شود. مهم ترین آلیاژهای استنلس استیل عبارت اند از فریتیک، مارتنسیتیک، آستنیتیک و دوپلکس.

شیرهای پروانه ای گیربکسی یکی از متداول ترین نوع شیرهای پروانه ای هستند. در این شیرها، یک اهرم متصل به یک گیربکس بر روی قسمت بالایی شیر نصب شده است. با اعمال نیرو بر اهرم، این نیرو به چرخ دنده داخل گیربکس و پس از آن به داخل شیر و بخش مسدود کننده منتقل می شود و آن را به اندازه 90 درجه می چرخاند و شیر باز خواهد شد. این نوع از شیرهای پروانه ای، فاقد فلنج هستند و خود بدنه شیر برای نصب در خطوط لوله، در بین 2 فلنج قرار می گیرد. شیرهای ویفری به دلیل تعداد پایین اتصالات، در مواردی که سیال داخل لوله از فشار بالایی برخوردار است، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ایران صنعت گروپ فروشگاه اینترنتی شیر پروانه ای

شیرهای پروانه‌ای ازاین‌جهت موردپسند هستند که قیمت پایینی نسبت به دیگر طراحی‌های شیرها دارند و وزن کمتر آن‌ها نیز موجب می‌شود که به تکیه‌گاه کمتری نیاز داشته باشند. میله‌ای از درون دیسک عبور می‌کند و به یک سیستم محرک در خارج از شیر متصل می‌شود. با چرخش محرک، دیسک نیز یا به‌صورت موازی یا عمود بر جریان می‌چرخد.

  • یک شیر پروانه‌ای معمولی دارای یک بدنه‌ی مدور کوتاه، یک دیسک گرد،‌ شفت، ‌و نشیمن‌گاه‌های فلزی و نرم است.
  • این نوع نصب به هر دو سمت سیستم لوله‌کشی این امکان را می‌دهد که بدون ایجاد مزاحمت برای سمت دیگر جدا شوند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام لیست قیمت شیرآلات آتش نشانی با کارشناسان لیدوما در ارتباط باشید و یا به فروشگاه اینترنتی لیدوما مراجعه بفرمایید.
  • اما در شرایطی که سرعت جریان زیر 1m/s باشد می توان برای تنظیم جریان استفاده کرد .