ساخت اتاق فرار مشاوره، طراحی، تجهیز ، ساخت و تجهیزات اتاق فرار اسکیپ روم | allescape

این قفل ها معمولاً رمزی 4 رقمی دارند اما نوع سخت تر آن، دارای 6 طراحی اتاق فرار رقم می باشد. اینجا باز هم می شود گفت به صورت ساده، شما آنقدری رقم های قفل را بالا پایین می کنید تا باز شود اما فرصت برای این کار بسیار کم است بخصوص زمانی که شما در مرحله آخر به قفل می رسید و زمان بسیار اندکی دارید. برای پیدا کردن رمز این قفل ها تنها راهی که وجود دارد مراجعه به سرنخ ها و راهنمایی هایی است که به دست آورده اید. پیش از شروع بازی حتما به صحبت های گیم مستر دقت فرمایید تا از تمامی قوانین بازی به طور کامل مطمئن شوید تا اختلالی در روند بازی پیش نیاید.

  • از سوی دیگر، در اسکیپ روم ها در کنار اینکه کار تیمی باید انجام دهید، باید قوانین را رعایت کنید و همچنین به اکتور ها نیز احترام بگذارید.
  • علاوه براین، میزان درآمد از این راه تا حد زیادی به موقعیت مکانی و شهری که اتاق فرار در آن ساخته شده است بستگی دارد.
  • امروزه در اغلب کشورهای جهان این تفریح مهیج در کافه‌ها، کلاب‌ها و شهربازی‌ها ارائه می‌شود و این مقبولیت و گستردگی، اسکیپ روم را به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های واقعی در دنیا بدل نموده است.
  • توی مرحلۀ طراحی جریان بازی باید تصمیم بگیرید روند بازی قراره همیشه خطی باشه یا مسیرهای متعددی برای رسیدن به برخی راه حل‌ها داشته باشید.
طراحی اتاق از اولویت‌های اصلی است و تجهیزات فنی باید تا حد امکان پوشانده شوند؛ بنابراین نکات زیر فقط توصیه‌هایی هستند که شما ممکن است به‌صورت جداگانه تصمیم بگیرید که از آن‌ها در اتاق خود استفاده کنید. به‌طور متوسط در هر بازی بین 7 تا 12 معما منطقی به نظر می‌رسد که بسته به تعداد و درجه سختی آن‌ها، زمان بازی تعیین می‌شود. زمانی که تنها هستید، فکر و ایده جدید و ناگهانی به‌ندرت به سراغ شما می‌آید (بسیاری از افراد ایده‌های خلاق خود را در زمان طوفان فکری با شریک خود بروز می‌دهند). زمانی که در حال خلق اثر یا ایده‌ای هستید یک شریک خوب در کنار شما می‌تواند ایده شما را چکش‌کاری کرده و آن را تکمیل کند.

تا این بخش از مطلب به حداقل سرمایه های مورد نیاز برای راه اندازی بازی اشاره کردیم. حال سوال این است که چقدر از این بازی می توان درآمد کسب کرد؟ درآمدی که از اسکیپ روم ها بدست می آید در اغلب مواقع بر اساس تعداد نفرات بازی محاسبه میشود. متوسط قیمت این بازی در شهرهای مختلف با هم فرق دارد و در تهران حدود ۱۲۰ هزار تومان برای هر نفر باید در نظر گرفت.

قدم سوم: طراحی سناریو

این بدان معنی است که یک سرنخ باید به خوبی شناخته شود که به کدام معما مربوط می شود. آن‌ها بارها و بارها خود و ذهن خود را در محیط بازی قرار می‌دهند و تمام راه‌هایی را که بازیکنان ممکن است در آینده برای برهم زدن ریتم بازی استفاده کنند، در نظر می‌گیرند. در بعضی جاها راه حل‌های ساده ای در نظر گرفته شده است تا بازیکنان ناامید نشوند و لذت کشف را از آنها سلب نکنند و در بعضی جاها بازیکنان را به دو گروه تقسیم کرده و فرار هر گروه را به حل معمای گروه دیگر منوط می‌کنند. برای اینکه بتوانید همیشه مخاطبان خود را سرگرم و هیجان‌زده نگهدارید از فناوری های جدیدی که روز به روز بیشتر می‌شوند استفاده کنید. شما هر کاری هم انجام دهید، در مواجه با ترس نمی توانید کار خاصی انجام دهید بخصوص زمانی که در یکی از ترسناک ترین اسکیپ روم های تهران هستید اما یکسری راه ها هست که پیشنهاد می کنیم به یاد داشته باشید چون شاید به کارتان بیاید. در مواجه با ترس، اول از همه سعی کنید آن را به سایر اعضای تیم ابراز کنید و پیش خودتان نگه ندارید چون شاید بقیه کمکتان کنند.

طراحی و ساخت اتاق فرار

ساخت اتاق فرار مشاوره، طراحی، تجهیز ، ساخت و تجهیزات اتاق فرار اسکیپ روم | allescape

بعد از طی کردن مراحل پیش تولید باید سراغ سخت‌ترین و البته مهم‌ترین مرحله ساخت اتاق فرار، یعنی طراحی سناریو و معما برین. حتما شما هم قبول دارین که بهترین اسکیپ روم‌هایی که رفتین، سناریو و معماهای جذاب، پیچیده و چند لایه‌ای داشتن. شاید با خودتون فکر کنین که چند روز کار کردن روی سناریوی بازی کافیه، اما حداقل یکی دو ماه باید زمان بذارید تا سناریویی بنویسید که هم به اندازه کافی سخت باشه و هم اینکه نشه ایرادی از چالش‌های اون گرفت. مخصوصا اگه قراره یک اتاق فرار ترسناک راه اندازی کنین؛ خیلی مهمه که دقیقا دست روی نقاط ضعف افراد بذارید تا بیشترین احساس ترس رو در اونها ایجاد کنید. طراحی اتاق فراراز مهم ترین و اصلی ترین گام ها برای فراهم کردن شرایط ایده آل در اسکیپ روم ها می باشد که مجموعه گسترده از کارها از قبیل طراحی سناریو، آماده سازی محیط و دکور و غیره را شامل میشود.

اتاق فرار ظلم آباد