در رستورانها غذاهای مختلفی پخته میشود

هر کسی که فروشگاه فیزیکی داشته است به شما میگوید که تابلوی تبلیغاتی خوب به شما کمک میکند مشتریانتان را به داخل کافی شاپ بکشانید. اگر در بالاشهر هستی، باید از متریال و دیزاین خاص و عالی بهرهمند باشید اما در مرکز شهر که مردم فقط میخواهند در میان شلوغی کسبوکارشان غذایی بخورند و به محل کارشان بازگردند، خیلی لوازم لوکس اهمیت ندارد. موفقیت یک رستوران دیگر فقط در غذا خلاصه نمی شود. علاوه بر طعم غذا که برای رستوران خاطره ماندگاری در ذهن مشتریان ثبت میکند، دکوراسیون به عنوان اولین نکتهای است که به چشم افراد خواهد خورد و در خاطر ثبت میشود. در دکوراسیون رستوران کلاسیک از بازی با نور و رنگ استفاده زیادی می شود. ظاهر و نمای داخلی رستوران بر جذب مشتری بسیار اثر می گذارد. البته با بازار داغ کسب و کار امروزه که رقابت بسیار زیادی هم دارد، صاحبان رستورانها باید سراغ دکوراسیونهای متنوع و خاص رفته تا در کنار غذای با کیفیتی که ارائه میکنند، مشتریان بیشتری را به سمت رستوران زیبای خود جذب کنند. تنها با خلاقیت و در نظر گرفتن سلیقه مشتریانی که در منطقه وجود دارند، میتوان به کسب و کاری پر رونق دست یافت.

زمانی که قصد سرو غذای ایرانی دارید، مسلما شکلی که از فضای داخلی دیزاین رستوران در ذهن شکل میگیرد، حال و هوایی مطابق فرهنگ و لوازم ایرانی دارد. قفسه های کتابخانه را می توانید مطابق با دکوراسیون داخلی تان انتخاب نمایید. اولین موردی که میتوان به عنوان تفاوت در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی و مدرن مطرح کرد، متریال مصرفی است. در ادامه سایر تصاویر طراحی و معاری داخلی رستوران های مدرن بزرگ و کوچک را مشاهده می کنید. نورپردازی در کافه و رستوران می تواند تاثیر زیادی بر اشتهای افراد داشته باشند. به یاد داشته باشید که استفادهی بیش از حد از رنگها، میتواند تاثیر عکس بر جای بگذارد. ظاهر رستوران و طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر می گذارد. افرادی که طرفدار دکوراسیون سنتی برای رستوران هستند میتوانند گزینههای متعددی را برای زیبایی بیشتر و کاربردی شدن فضا به کار ببرند. گلیمهای قشقایی، گلیم شیرکیپیج و دیگر گلیمهای دستباف زیبایی و سادگی خاص خودشان را دارند که با عناصر دیگر دکوراسیون رستوران سنتی در هماهنگی کامل هستند. برای طراحی دکوراسیون رستوران سنتی دستتان در انتخاب این صنایع دستی باز است.

نکته ای که در طراحی این رستوران بسیار جالب توجه است همکاری ۴ گروه معماری با نام های Central de Proyectos SCP، Jorge Bolio Arquitectura، Mauricio Gallegos Arquitectos و Lavalle / Peniche Arquitectos بوده که طرح بازسازی این فضاهای داخلی، نمای رستوران، محوطه باغ و … چوب که یکی از انواع متریال های خوب در هر فضایی می باشد، می تواند به ایجاد پیوندی عمیق میان انسان و طبیعت و البته فضایی پویا و با انرژی کمک نماید، امروزه در هر فضایی استفاده می شود و استفاده از آن در طراحی رستوران نیز بدون شک می تواند افزایش رضایت مندی مشتریان و در نتیجه مراجعه مجدد آن ها را برای صاحبان رستوران ها فراهم آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالب مرتبط با دکوراسیون موجود در سایت مراجعه نمائید . تابلوی رستوران مهم ترین عامل در نمای خارجی محسوب می شود، از همین جهت نورپردازی یکی از مهم ترین شاخصه های طراحی خارجی جهت کسب رضایت مشتری است. برندینگ یک فاکتور اساسی در طراحی داخلی مکان هایی مانند فست فودی هاست؛ زیرا تمرکز خاصی بر روی لوگو این مکان ها معطوف می شود. علاوه بر آن از لامپهای هالوژن نیز برای این منظور میتوان استفاده کرد که تابش آنها روی میز یا تابلوهای روی دیوار جذابیت بالایی خواهد داشت.

فراموش نکنید در سفره خانه سنتی آذری ویژگی هایی همچون دکوراسیون داخلی، پخش و نواختن موسیقی زنده، وجود حوض آب با صدای دلفریب فواره و از همه مهمتر سرو چایی و قلیان انتظار شما را خواهند کشید. اما دکوراسیون مدرن که بر اساس اصل سادگی طراحی میشود، برای تمام ابعاد کوچک و بزرگ گزینهای بسیار ایدهآل است. برای مدرن تر دیده شدن فضا، رنگ این آجرها سفید انتخاب شده است. هر چه از المان های سبک مدیترانه ای، بیش تر و بیش تر در طراحی داخلی کمک بگیرید، موفق تر خواهید بود. مکتبهای نقاشی ایرانی مثل مکتب شیراز و نقاشیهای گل و مرغ، مکتب تبریز، مکتب اصفهان یا سبک قاجاری با دختران فرنگی و گل و مرغ، طراحی زیبایی برای سقف و دیوارهای یک رستوران سنتی خواهند بود. شمع چراغهای سنتی نور زیادی ندارند اما زیبایی خاص خودشان را دارند که برای محیط یک رستوران سنتی عالی هستند. فقط زیاده روی نکنید با ترکیب عناصر طراحی که به گذشته اشاره می کند، قدیمی و جدید را با هم ترکیب کنید، مانند این فضای نشیمن خیره کننده بار در Pigeonhole در کلگری، کانادا، که به شکل یک بار و کافه شراب پاریس طراحی شده است. تابلوها و نقاشیهای سنتی انتخاب خوبی برای تکمیل این آینهکاری روی دیوارها هستند.

در واقع دکوراسیون داخلی می تواند برای طعم قهوه بسیار مفید باشد. در خانه ها قاجار از رنگ های شاد چون آبی و قرمز استفاده شده است.هنرمند باید رنگ دست ساز انسان را بر سطوح اجرا میکرد تا اثر به اثری هنری مبدل شود.امروزه استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون سنتی کاربرد دارد. فرش، گلدان های بزرگ و تزیینات دست ساز از دیگر مواردی هستند که در این رستوران ها کاربرد دارند. میزهای غذا براق و ساده هستند و کسانی که در آن غذا می خورند می توانند در مقابل شان سرآشپزها را که در حال آماده کردن غذاها هستند نظاره کنند. در صورت تمایل می توانید تنها قسمتی از آن را رنگ آمیزی نموده و برجسته نشان دهید. میتوانید ماکتهای طراحی شده این ابنیه را در قسمتهای مختلف رستوران قرار دهید. این نوع طراحی سبب می شود مشتری ها حق انتخاب بیش تری داشته باشند. شیک بودن نمای خارجی در طراحی رستوران باعث می شود تا بیشتر افراد و مردم نمای داخلی رستوران را فضایی شیک و لوکس تلقی کنند از همین رو مشتریهای رستوران نیز بیشتر خواهد بود. آینههای رنگی در کنار آینههای سفید میتوانند تالار هر رستورانی را به یک تالار شاهانه تبدیل کنند. تالار اصلی رستوران باید نور کافی داشته باشد.

بر خلاف رستوران ها، هیچ محیطی در کافه ها ارائه نمی شود و مردم می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند. رستوران سنتی شهربانو، یک رستوران ترکیبی از سبک های سنتی و مدرن بوده که هم می توان در آن با بهترین غذاهای اصیل و سنتی ایرانی نظیر انواع و اقسام کباب ها و همچنین دیزی های سنگی روبرو شد و هم می توان از کلی غذای فرنگی موجود در منوی این رستوران دوست داشتنی استفاده کرد. این رستوران به سبک مدرن طراحی شده است و اصل سادگی و انتخاب رنگهای ملایم در کنار رنگ چوب را به کار برده است.

از این طریق از دکوریهای مناسب یا حتی جایی برای قرار دادن منوی غذا و یا کتاب برای مشتریان علاقمند، برخوردار خواهید بود. اکثر مشتریان، پایبند رستورانی نخواهد شد که در آن به زیبایی ظاهری و نظافت توجهی نمیشود؛ حتی اگر طعم غذا و کیفیت مطلوبی را برای غذای مشتریان به همراه داشته باشد. زیبایی ظاهری است که در اولین لحظه برای بسیاری از مشتریان به چشم خواهد خورد. و به دلیل وجود رودخانه ای در مدخل ورودی ، دسترسی به زمین از گوشه سمت چپ ـن میسر می گردید.طرح حاظر با پیش فرض نگهداری و عدم قطع درختان تا سر حد ممکن پیشنهاد گردید و بسیار مطلوب پیش رفت به طوری که بیش از نود درصد درختان مفید و زنده حفظ گردید.طرح ساختمان غول پیکر مجموعه بنا بر ملزومات شهری در یک طبقه و با متراژ حدود 800 متر مربع در نظر گرفته شد. و در نهایت زیبایی محیط شما که با نگاه به آن لذت برده و متوجه خاص بودن طرح می شوید. حدود قیمتهای این رستوران بالا است و اگر میخواهید از کیفیت خوب و محیط زیبای اینجا لذت ببرید باید مراقب بخش هزینهها هم باشید. ساختن یک حوض گرد یا چند ضلعی در رستوران و قرار دادن یک آبنما داخل آن باعث میشود مشتریان از صدای آب و دیدن تصویر شفاف و زلالاش در حوض لذت ببرند.

یکی از تفاوتهای بارز و مشخص در دیزاین رستوران ایرانی و طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی مدرن انتخاب متریالهای مصرفی است. میتوان غذای سنتی و اصیل ایرانی را در یک رستوران مدرن سرو کرد، اما همیشه زمانی که شخصی قصد سرو غذای ایرانی دارد، حتما تمایل خواهد داشت که در فضایی با این حال و هوا قرار بگیرد. سعی کنید در ایده طراحی کافی شاپ های تان از یک عنصر تریینی شاخص استفاده کنید تا مشتریانتان همیشه کافه شما را با آن به یاد بیاورند، عنصری مانند یک لوستر جذاب و گیرا یا یک گلدان قدیمی گرانبها یا حتی یک تابلو بسیار نفیس. در طراحی این رستوران برای افزایش اشتها مشتریان از رنگهای بسیار جذاب و پرانژی استفاده شده است. از جذاب کردن دکوراسیون به وسیله آنها غافل نشوید. آیا تا به حال فکر کرده اید دکوراسیون رستوران تنها یک ابزار برای آراستن فضای رستوران نیست، بلکه در اصل ابزاری برای تاثیرگذاری روی مشتری شما محسوب می شود. شمعها را میتوانید روی میزها قرار بدهید یا روی دیوارها.

انتخاب رنگبندی برای دکوراسیون رستوران سنتی کمی محدودتر است. دکوراسیون رستوران سنتی می تواند احساسی سرشار از گرما، آرامش و امنیت خاطر را به مشتریان القا کند که هیچ گاه در یک رستوران مدرن به این شکل وجود ندارد. ما در مقاله ی زیر به بررسی طراحی کافه رستوران مدرن می پردازیم. عمارت روبه رو تماشاخانه ای هم دارد که برای اهالی تئاتر از جدیدترین سالن های نمایش محسوب می شود. اگر سالن ضیافت یک کافه لوکس است، بهتر است نور روشن را انتخاب کنید. همانطور که از نام این مجموعه غذاخوری و فوق العاده معروف تهرانی مشخص است، رستوران آبشار بیشتر متعلق و مناسب افراد متاهل و خانواده های گرامی بوده و با اینکه ورود افراد مجرد به این رستوران کاملا خانوادگی بلامانع بوده، اما از محدودیت هایی نیز برخوردار است!

نورپردازی داخلی کافه ترکیبی زیبا از سه نوع تکنیک نورپردازی مصنوعی است. یکی از عوامل موفقیت رستوران های بزرگ علاوه بر کیفیت غذا، دکوراسیون داخلی رستوران است و داشتن دکوراسیونی زیبا و… یکی از عوامل موفقیت رستوران های سراسر دنیا علاوه بر کیفیت غذا، طراحی دکوراسیون رستوران است که اهمیت چشم گیری دارد. اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران با ایدههای مدرن و خلاقانه دیگر از موارد بسیار مهمی است که میتواند نتیجهای منحصر به فرد و متمایز به همراه داشته باشد. اولین تفاوت بارز در طراحی رستوران سنتی و مدرن را میتوان از دیزاین نمای خارجی آنها متوجه شد. دوشنبه 98/3/13، تهران , طراحی داخلی رستوران چوجی (اخبار رسمی): سبک طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی سنتی هنوز هم بسیار محبوب و مورد پسند است.