تماشا کنید: نگاهی کامل به لباس بتمن در The Batman

حالا این تصاویر نگاه بهتری بر لباس بتمن و یکی از موتورهای بروس بهترین لباس بتمن وین دارند. در بتمن مقابل سوپرمن لحظه ای وجود داراست که در آن بروس وین طی کابوس یا چهره یی خیالی از آتی ای محتمل، زمینی ویران را می بیند که تحت سلطه سوپرمنی شرور و پلید گذارده شده. در فصل دوم حضور چهره هایی مثل شهرام قائدی و هومن برق نورد هم چنین اتفاقی را تکرار کرد تا نشان دهد جوکر در قسمت های پایانی خالی از جذابیت می شود. جرج کلونی در بتمن و رابین (۱۹۹۷) در نقش بروس وین بازی کرد و جوئل شوماخر کارگردانی آن را عهدهدار بود. او در اکثر داستان ها اولش شخصیت خوبی دارد و حتی در زندگی خارج از ابرقهرمانی بروس وین با او رابطه صمیمانه ای دارد. در کل فیلم آنقدر قوی نیست که بتواند به خوبی به تمام داستانهای حاشیهای بپردازد، در نتیجه در نهایت شما را کاملا معذب میکند. در کل صحنه، بتمن فقط در حال بازی با کودک نیست، بلکه یک نظریه را آزمایش می کند.

یکی از برنامهنویس های بازی 700 انیمیشن مختلف و اِفکت های صوتی متفاوت را برای رسیدن به نسخه نهایی مورد آزمایش قرار داده تا این شنل زیبا و کاربردی باشد. شنل و کلاه بتمن نه تنها زیباست بلکه کارکردها و ویژگی های متفاوتی نیز دارد و همچنین به یکی از نمادهای فرهنگ پاپ تبدیل شده است. نسخه او از بروس وین یکی از بهترین بازیگران لایو اکشن است. بیل مطمئن شد که بین بروس وین و بتمن تفاوت قائل میشود، زیرا بتمن هنگام صحبت غرش عمیق و خرس مانندی داشت. همهی کسانی که در مورد این فیلم صحبت میکنند تصور میکنند اولین کسی هستند که عقیده دارند مارک همیل Mark Hamill بهترین جوکر است. او دارای حداکثر آمادگی جسمانی است؛ یعنی او دارای پتانسیل کامل یک انسان معمولی است که بعضیها آن را با شخصیتهایی مانند کاپیتان آمریکا مقایسه میکنند.

بااینحال بسیاری دیگر از قهرمانهایی که درست مانند بتمن یک انسان هستند و فاقد قدرتهای ماورایی، وجود دارند که به اندازهی او شناخته شده نیستند و طرفدار ندارند. برای به دست آوردن محصولات باکیفیت، بسیاری از والدین می خواهند لباس های سفارشی بتمن را که قهرمانان داستان شبیه سازی شده اند، در اختیار فرزندان خود قرار دهند. زکری لیوای Zachary Levi در نقش ابرقهرمان بزرگسالی جلوی دوربین رفته است که نوجوانی به نام بیلی Billy (اشر انجل Asher Angel) با بر زبان آوردن کلمهی “شزم! این شخصیت کارتونی یک ابرقهرمان مبارزه با ظلم و ستم است، بنابراین اینکه بتواند خود را در نقش قرار دهد و این شخصیت قهرمان را بازی کند، بدون شک آرزوی هر پسری است. در نوار مربوط به شخصیت مترسک (Scarecrow) در بازی Arkham Asylum این شخصت به دکتر Combs و دکتر Murphyاشاره میکند. قسمت ناراحتکننده این است که فیلم به پریور اجازه نمیدهد چیزی فراتر از پریور ستاره برود، در نتیجه او را بینهایت حوصلهسربر میکند. پس از پایان همگرایی، همه جهانهای موازی و جدولهای زمانی متناوب بهعنوان چندجهانی جدید، از جمله زمین-دو پیش از بحران، بازسازی و تشکیل میشوند و بنابراین کال-ل به عنوان نتیجه وجود دارد. شاید احضارش برای حضور در صحنه قتلی که در تریلر DC FanDome سال پیش دیدیم باشد.

Feb 22, 2020 – بهتازگی ویدیو و تصاویر جدیدی از پشت صحنه فیلم The Batman منتشر شده که نمای کاملی از لباس جدید بتمن را ارائه میدهد. بتمنِ ریوز در حالیکه بسیار اصیله در همون حین بسیار منحصر به فرده و تونسته اثری متفاوت از این قهرمان شنلدار ارائه بده؛ هرچند که این اثر هم خالی از ایراد نیست، در ادامه با نقد فیلم The Batman با فانتزیمگ همراه باشین. ولی در پیشین ما ست تمام کاراکتر بتمن و همچینن نقاب بتمن را برای شما در نوع های یگانه دیگری ارائه لباس بتمن جوکر داده ایم. شخصیت بروس وین، به عنوان فردی در ظاهر بیعرضه و بیخیال و ثروتمند، ولی در حقیقت قهرمان و ماجراجو، قبل از داستانهای بتمن، در داستان زورو سابقه داشته است. ارزش لباس: اهمیت اینکه همین لباسها قیمت های فراوان بالایی ندارند ولی قبل از خرید صد رد صد یک هزینه را به جهت آن درنظر بگیرید. وی اولین و جوانترین بازیگری بود که نقش مرد خفاشی را بازی کرد و البته ناموفقترین آنها، او در ۲۳ سالگی در سریال تلویزیونی ۱۵ قسمتی بتمن که کمپانی کلمبیا آن را به سال ۱۹۴۳ تهیه و پخش کرد، در قالب این منجی ویژه دیده شد، ولی مشکل این بود که به سبب قامت بسیار کوتاه و چاقی مفرط و بخصوص شکم برآمدهاش بیش از آنکه شبیه بتمن باشد، پنگوئن یکی از دشمنان بزرگ و همیشگی وی را به ذهنها میآورد.

اینها نکات مثبتیاند که در کنار بازی خوب بازیگران و داستان جالب فیلم سبب شدهاند تا بازخورد بسیار خوبی در میان مخاطبان این ژانر فیلمها داشته باشد. نویسنده-کارگردان کنت جانسون Kenneth Johnson قهرمان خودش را به عنوان “بتمن یقهآبی” blue-collar Batman میشناخت و البته کاملا هم اشتباه نمیکرد: اگر هر چیز جالب در مورد بتمن را کنار بگذارید و تمام تکنولوژیاش را با سطلهای فلزی جایگزین کنید، به شخصیت استیل Steel میرسید. البته با در نظر گرفتن اینکه اسنایدر بعد از فاصله گرفتن از کتابهای اصلی چه افتضاحی به بار آورد، شاید وفادار ماندن به کتاب تصمیم بهتری بوده است. او دوستی نزدیکی با هاکای (Hawkeye) و شی-هالک (She-Hulk) برقرار کردهاست و تبدیل به یکی از اعضای اصلی انتقامجویان شدهاست. قابلیت و امکان خرید ست تام لباس و همینطور به رخ تکی وجود خواهد داشت و همین دستور یکی از از مهمترین مزایای همین لباس خواهد بود.

به نظر هنوز کامل مشخص نشده است که این فیلم تا چه حد میراثی که بتمن کریستوفر نولان Christopher Nolan از خود به جای گذاشته بود را لکهدار کرده است. کریستوفر ریو Christopher Reeve این فیلم را “فاجعهای از ابتدا تا انتها” خوانده است. او در این نقش قوی، مهربان، خوشقلب و فریبنده ظاهر شده و به خوبی کریستوفر ریو است. این فیلم به کارگردانی وس کریون Wes Craven داستان مرد خوبی است که به یک هیولا تبدیل شده و تلاش میکند از دانشمند شیطانی که این کار را با او کرده است انتقام بگیرد. حتی اگر همین حالا نیز با تماشای این فیلم با خودتان بگویید این مرد به عنوان یک ستارهی سینما آیندهی درخشانی نخواهد داشت، کسی شما را سرزنش نمیکند. فیلمهای دیسی از نظر کیفیت بسیار دراماتیک هستند: فیلمهای بد حقیقتا ضعیف بوده و از آن طرف حدی برای خوب بودن کارهای قوی آن نیز وجود ندارد.

با اینکه دنیای سینمایی دیسی DC Extended Universe در سال ۲۰۱۳ به طور رسمی کارش را با «مرد پولادین» Man of Steel شروع کرد، اما اگر بخواهیم فیلمهای ساخته شده توسط دیسی کمیکز DC Comics را فقط به فیلمهایی از آن زمان به بعد محدود کنیم، باید از دههها تاریخ سینما چشمپوشی کنیم. برای دنیای سینمایی دیسی جای تأسف دارد که این فیلم سطحی دوستداشتنی یکی از بهترین فیلمهای جدیدترین مجموعههایش است، حتی با اینکه فیلم فوقالعادهای هم نیست. این فیلم که قرار بود برای دیسی فیلم موفقی از آب در آید، به فیلمی کاملا فراموششدنی تبدیل شد. در توییتر ترند شد و بازیگران ( از جمله کوری مایکل اسمیت ، شان پرتوی ، بن مکنزی و….) از این حرکت هوادارن حمایت کردند.

دیگر بازیگران این فیلم نیز «Michael Caine»، «Tom Hardy» و «Gary Oldman» هستند. با این که این تصور هم ممکن است برای برخی خوشایند باشد اما بری و بقیهی بازیگران در فیلم فقط این طرف وآنطرف میروند. “«بتمن در برابر سوپرمن» همانجایی است که به خودتان میقبولانید که همه چیز امتحان کردهاید، یک نوع پذیرش که این مجموعه نفسهای آخرش را کشیده است.” ممکن است فکر کنید این جمله بخشی از نقدی از فیلم افتضاح زک اسنایدر Zack Snyder باشد، اما باید گفت که این جمله را فیلمنامهنویس کار دیوید اس.گویر David S. Goyer گفته است. «بتمن در برابر سوپرمن» افتضاح بود و «جوخه انتحار» Suicide Squad نیز در مقایسه با آن کمی بهتر بود. پس از سروصدای «ماتریکس» The Matrix، لانا Lana و لیلی واچوفسکی Lilly Wachowski آنچنان محبوب بودند که با این که فقط تهیهکنندگی و نوشتن فیلمنامهی «وی مثل وندتا» را بر عهده داشتند اما بسیاری تصور میکردند که کارگردان آن نیز هستند و جیمز مکتیگو James McTeigue نامی مستعار است. در حالی که Batman Begins ساخته کریستوفر نولان، عنوانی به همین نام را روانه کنسول های پلی استیشن 2، گیم گیوب، game boy advanced و ایکس باکس اوریجینال کرده بود، عدم انتشار بازی The Dark Knight با توجه به موفقیت این فیلم برای هواداران این مجموعه تعجب برانگیز بود.

هانس زیمر Hans Zimmer از آهنگ ساختهی جان ویلیامز John Williams که درست به همین اندازه قوی بوده و برای فیلمهای کریستوفر ریو ساخته شده بود فاصله گرفته و درکی تاریکتر، شرافتمندانه و شجاعانه از سوپرمن به ما داد. اصلی این درحال حاضر بتمن تازه اخلاق شده ماجرا فراوان متفاوتی دارد، درست به مثل آنچه که کریستوفر نولان خلق و خوی کرده بود. سری قصه کینگدوم کام کمیک های دی سی، ماجرا دوران پیری شخصیت های دی سی رو ماجرا میکنه. سری بازیهای آرکام به شدت محبوب هستند و نمیشه گفت تنها هواداران بتمن عناوین این مجموعه را تجربه کردهاند بیشتر صداپیشه های سری آرکام همان اشخاصی هستند که در مجموعه Batman: The Animated Series که توسط کانال فاکس تولید شده بود کار صداپیشگی را انجام دادند. باندل The Last Laugh برای خرید دیجیتالی یا فیزیکی در دسترس قرار خواهد گرفت و شامل 1000 V-Bucks خواهد بود.

این فیلم که در ابتدا قرار بود همزمان با قسمت اول آن فیلمبرداری شود، مشکلات داخلی زیادی داشت. جای تاسف دارد که باید در اینچنین فیلمی بازی کند، فیلمی که هر چیزی که در مورد دو فیلم اول سوپرمن دوست دارید را گرفته و از شکل میاندازد. آرلین جای خودش را در عناوین بعدی به تارا استرانگ (Tara Strong) داد در حالی که کانروی و همیل تنها در عنوان Arkham Origins حضور نداشتند. اصلی اینکه توماس وین در نقش بتمن جایگزین بروس وین نشده بود، ولی در خط داستانی و دنیایی که روی داد Flashpoint به وجود آورده بود، او بهجای بروس تبدیل به بتمن شد و به عمل پرداخت. رابین لرد تیلور در نقش آزوالد کابلپات / پنگوئن – ازوالد کابلپات که در اوایل نوچهٔ فیش مونی بود ولی بعدها جزو روسای اصلی باند مافیا شد. باورش کمی سخت است ولی همین ما جوان ها و یا میان سال ترهایی که عاشق بتمن هستیم همگی مان شاید نصف او عمر کرده باشیم. از آنجایی که بتمن در همه کارهایش مهارت دارد و همیشه برنده است و در مواجهه با اتفاقات عجیب و غریب، استفاده از مهارت هایش به او اجازه می دهد تا از تمام مشکلات خلاص شود و باعث محبوبیت او در بین بچه ها شود.