امگا اسکیپ روم خالق بهترین بازی های اتاق فرار ترسناک در تهران | allescape

در تمام طول دوره بازی اتاق‌فرار، متخصصین و طراحان بازی ما تیم ها را تحت نظر دارند و گزارش مفصلی را بعد از این رویداد تهیه می کنند. علاوه بر این، آنها با گروه ها صحبت می کنند و نحوه بازی هر تیم و آنچه می توانستند بهتر انجام دهند را تحلیل می کنند. اتاق های فرار جادویی هستن که می تونن انگیزه و حس موفقیت رو به طرز عجیبی بین اعضای گروه تقویت کنن.

اما فراموش نکنیم که بازی اسکیپ روم برای هر گروهی مناسب نیست. افرادی که به این بازی علاقه ‎مند می‌شن، معمولا عاشق معما و چالش‌های هیجان‌انگیز هستن. یعنی نمیشه گفت نمرۀ فرشید توی حل معما 75 هست و نمرۀ امیر 23. معماهای اتاق فرار به مجموعه‌ای از توانایی‌ها و استعدادها نیاز دارن که ممکنه توی هر فردی به اندازۀ مشخصی وجود داشته باشن. تشکیل شده از دو یا چند نفر است که در بخش های مختلف اما برای رسیدن به هدفی یکسان یا کاری مشترک با هم همکاری می کنند. اعضای تیم متوجه این هستند که توانایی ها و تخصص هر یک از آنها برای رسیدن به هدف مورد نظر لازم است و ارزش یکسان دارند.

  • احتمالا شما هم افرادی را انتخاب می کنید که در ارتباط گیری با آنها راحت هستید.
  • این یعنی باید خودتان را برای مواجه با انواع اتفاقات فانتزی و ترسناک آماده کنید.
  • به همین دلیل اگر از فضاهای تنگ و کوچک هراس دارید، در این بازی شرکت نکنید.
  • این‌جاست که کارمندان شما می تونن تجربۀ لذت بخش اتاق فرار رو به طور ناخوداگاه وارد روابط کاری خودشون کنن و از شور و حال بیشتری برای همکاری برخوردار شن.

امگا اسکیپ روم خالق بهترین بازی های اتاق فرار ترسناک در تهران | allescape

گاهی اوقات هم وسایلی قرار داده می شوند تا شما را گمراه کنند. به این نکته دقت داشته باشید و وسایلی را که به کارتان نمی آید از بقیه وسایل تفکیک کنید. هر چیزی، تأکید می کنم که هر چیزی در اتاق فرار، می تواند یک معما و گره باشد، یا پاسخ معما و گره گشایی آن باشد. همه جا را باید با دقت بگردید، حتی زیر فرش ها و پشت قاب عکس ها. اما اگر هر کدام از شما و دوستان تان، برای خودتان بگردید و هر کس اشیایی را برای خودش پیدا کند، درست مثل این است که تکه های یک پازل را از هم مخفی کنید و خودتان مانع از حل کردن پازل شوید.

گام به گام با اتاق فرار

برای دستیابی به پاسخ سوال ها و حل معما‌ها در این بازی، افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی جواب سوال ها را پیدا کنند. بهره گیری از خلاقیت در این بازی به عنوان یکی از بهترین راه های حل معما و فرار از اتاق در نظر گرفته می شود. معماهای مطرح شده برای بازی و نوع سرنخ ها و محل پنهان سازی آنها از دیگر بخش های مرتبط با سناریوسازی است که طراحی حرفه ای آن می تواند به شدت هیجان بازی را بیشتر کند. افراد متخصص در این حوزه از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و با کدهای رمز، معماهای مختلف و تست هوش و بازی های فکری کاملا آشنا هستند. این امر موجب میشود که ایده واضح تر و کامل تر شود، البته همواره خانه اول تبدیل ایده به طرح در طراحی اتاق فرار سناریو نیست.

طراحی و تجهیزات اتاق فرار چقدر زمان میبرد؟

می تونی ببینی که رهبر ظالم کیه ( کسایی که به پیشنهادهای بقیه گوش نمی دن) یا کسی که بهش می گن رهبر دیپلماتیک (همونی که از پیشنهادهای هم تیمی هایش استقبال می کنه). همه تردید دارن که یکی از کارمندات، شاید یکی از مدیران، داره مدعی اعتباری میشه که از سخت کوشی دیگران نشأت گرفته!! بهتر است در تشکیل تیم برای اتاق فرار دست روی افرادی بگذارید که با دیدگاه و بینش های مختلفی به اتفاقات نگاه می کنند. در این صورت شما می توانید معماها و سرنخ ها را از زوایای مختلف بررسی کرده و نقاط کور آن ها را پیدا کنید. نویسنده داستان باید از بهره هوشی بالا و قدرت تخیل خوبی برخوردار باشد و نسبت به مسائل علمی، روانشناسی و بازی های رایانه ای آگاهی کافی اتاق فرار را داشته باشد.

ساخت تیم حرفه ای اتاق فرار با توجیه اعضای گروه