اطلاعات پیشرفته به هوش مصنوعی

این مسجد در دهکده چوبین نیشابور قرار دارد و بخشی از مجموعهٔ آثار این دهکده به حساب میآید. تمامی تصاویر ثبت شده به وسیله رایانه که از یک نمای ثابت بدست آمدهاست و قدیمی ترین راه ویرایش تصاویر به وسیله رایانهاست تا صحنهای که بدست میآید صحنه ثبت شده از یک نما باشد . این صفحه آخرینبار در ۲۵ مارس ۲۰۱۹ ساعت ۱۶:۰۱ ویرایش شدهاست. این شرکت درزمینهٔ تولید انواع کارت گرافیک هم فعالیت دارد که در این مدت کوتاه پیشرفت خوبی هم داشته است. این شیوه را تمامی ما میشناسیم امروزه بیشتر فیلمهای کارتونی به این شیوه تولید میشوند. این تصویر میتواند یک فایل بر روی کامپیوتر باشد (مثلا با فرمت jpg یا bmp) یا میتواند مستقیما در برنامه و توسط کد نویسی تولید شود. برنامه هایی مانند فتوشاپ یاCorel photo-paint از این روش برای ایجاد گرافیک کامپیوتری استفاده می کنند. مانند رتوش تصاویر در عکاسیها یا ویرایش چند عکس برای یک صحنه فیلم . ویرایش تصاویر به ایجاد تغییرات در تصاویری گفته میشود که در گذشته به وسیله ورودیها به رایانه داخل شده است . نقاشی دیجیتالی در مجموع به تصاویر خلق شده توسط رایانه که به وسیله نرم افزارهای مختلف ایجاد میشود، اطلاق میگردد. هر نقطه ممکن است یک رنگ متفاوت اختیار نموده و به کمک آرایه های گوناگون از این نقاط می توانید تصاویر یا عکسهای دلخواه را ایجاد نمایید.

می توانید خطهای برداری را بدلخواه ادامه داده و سپس انتهای خط را بسته و محیط داخل آن را رنگ آمیزی نمایید. البته الان دیگر به لطف کارتهای گرافیکی سریع که از قابلیتهای سه بعدی به بهترین شکل پشتیبانی میکنند، گرافیک دو بعدی جایگاه خود را از دست داده است. اصولا وقتی صحبت از گرافیک در کامپیوتر به میان می آید با دو مسئله روبرو هستیم، گرافیک دو بعدی و گرافیک سه بعدی. افزایش سرعتِ قابل ملاحظه و تاثیرگذار آن نسبت به پرچمدار نسل قبلی یعنی GTX 980 Ti بود که توانست این محصول را زبانزد گیمرها کرده و استقبال از آن را افزایش دهد. اگر الگوریتم دادههای اشتباهی را برای آموزش انتخاب کرده باشد، در صورت تغییر محیط، امکان انجام وظیفه محوله را نخواهد داشت. اگر یک «عامل» با توجه به تجربیات و دانش پیشین خود، بیشترین عملکرد را داشته باشد، میتوان گفت که باهوش است. شاید بتوان گفت تصاویر بطور کلی مهمترین عنصر گرافیک دو بعدی را تشکیل میدهند. بعنوان نمونه، الان تقریبا همه کارتهای گرافیکی (چه دو بعدی و چه سه بعدی) دارای بخشی ویژه برای رسم تصاویر در صفحه میباشند. همچنین بسیاری از سخت افزارها دارای چیپ ویژه ای جهت کشیدن و جمع کردن تصاویر میباشند.

از جمله مهمترین فعالیتهایی که در گرافیک دو بعدی انجام میگیرد، خواندن، نمایش، تغییر موقعیت، تغییر اندازه، چرخش و فیلتر کردن یک تصویر میباشد. عملیات blit – که مخفف کلمات bit-block transfer (به معنای انتقال تکه ای از بیتها) میباشد – به نوعی هسته مرکزی فعالیتهای یک کارت گرافیکی در حالت دو بعدی را میسازد. این شاخه از گرافیک دو بعدی به شیوههای مختلف انجام میپذیرد درست مثل نقاشی دستی شیوههای مثل رئال یا سورئال دارد. اگر یک تصویر پیکسلی را بیش از اندازه بزرگ نموده یا بر روی آن تمرکز نمایید، آن تصویر به شکل پیکسل پیکسل ظاهر خواهد شد . خطها و نقاط انتهایی آنها در نقاط با مختصات مطلق در فضای طراحی قرار دارند و بهمین دلیل می توانید خطها را بسادگی تغییر مقیاس و اندازه دهید. تمام رویکردها برای پرداختن به این مسائل بر مدلسازی هوشهای تعبیه شده در یک محیط تمرکز دارند. زمانی از یک صفحهی مشخص چندین لینک برای یک صفحه دریافت میکنید بهتر است فقط یکی از آنها که انکر تکست هدفمندتری دارند فالو باشد و دیگر لینکها نوفالو شوند. انویدیا توانسته توان مصرفی RTX 3050 را تا حداکثر ۱۳۰ وات برساند این به معنی ۳۰ وات کمتر از RTX 2060 و عملکرد بهتر از آن است.