اتاق فرار، تجربه یک سناریوی جنایی در دنیای واقعی + معرفی بهترین اتاق فرار های تهران آدرس | allescape

اتاق فرار، تجربه یک سناریوی جنایی در دنیای واقعی + معرفی بهترین اتاق فرار های تهران آدرس | allescape

لازم به ذکر است، محاسبه هزینه های طراحی اسکیپ روم کاملا تخصصی می باشد و به همین دلیل قیمت نهایی پس از بررسی شرایط توسط کارشناسان ما ارائه تعرفه سایت اتاق فرار می شود. اتاق های فرار به عنوان راهی برای گذران اوقات فراغت در مدتی در حدود یک ساعت یا بیشتر با دوستان و خانواده از محبوبیت بالقوه ای برخوردار گردیده است. ایده کلی در طراحی و اجرای اتاق فرار این است که مجموعه‌ای از سرنخ‌ها یا قطعات پازل را جمع‌آوری کرده که بازیکنان را به سمت کلید، کُد و یا سرنخی هدایت کند که به آنها اجازه می‌دهد در نهایت از اتاق خارج شوند.

  • به علاوه این‌که طراحی بهینه در هماهنگی با تجهیزات باکیفیت مورد استفاده در اتاق‌های فرار ویرا پارک به دلیل استفاده ناچیز از منابع انرژی مانند برق، سبب می‌گردد که هزینه‌های جاری مجموعه اتاق فرار بسیار پایین آمده و باعث صرفه‌جویی در منابع مالی شوند.
  • اتاق فرار OCEAN’S SIX برگرفته از سری فیلم‌های OCEAN’S ELEVEN است و سبکی ماجراجویانه و هیجان‌انگیز دارد.
  • زمانی که دانش آموزان وارد بازی اتاق فرار آموزشی می شوند تمام حواس خود را جمع می کنند تا بتوانند پیروز شوند.
  • هنگامی که شرکت کنندگان تمام قطعات را جمع آوری کردند، یک کد برای باز کردن قفل در را نشان می دهند.

حتی گاهی ممکن است در حین روند بازی مشکلی برای طراحی صحنه به وجود بیاید. در این گونه موارد نیز باید با اپراتور بازی اتاق فرار تماس بگیرید. در ضمن بهتر است کسانی که به این بازی علاقه دارند در یک تیم قرار بگیرند.

رهایی دانش آموزان از کلاس درس کلاسیک با اتاق فرار آموزشی

درجه سختی ۱۰۰ درصد، این بازی را تبدیل به یکی از بازی‌های محبوب بین حرفه‌ای‌های اتاق فرار کرده است. در این بازی شما وارد یک سناریوی کامل با دکوری خیره‌کننده می‌شوید. هدف شما نیز کشف راز خانواده‌ فتحی برای برزو اختیاری، یکی از معروف‌ترین خبرنگاران ایران است.

قدم اول: فضا و محل راه‌اندازی اتاق فرار

اتاق فرار و روند طراحی‌‌ آن شباهت‌های فراوانی با طراحی یک بازی ویدیویی دارد؛ در واقع حتی بدون تجربه‌ی گیم دیزاین هم می‌توانید ویژگی‌های مشترک هر دو را به عنوان یک مخاطب تشخیص دهید. کنسول‌های خانگی و رایانه‌های شخصی تا پیش از اولین سال‌های قرن ۲۱ تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر داشتند و بنابراین فلسفه‌ی طراحی متفاوتی هم در پیش می‌گرفتند. پس از اتمام طراحی و ساخت بازی و انجام بازی به صورت آزمایشی وقت آن رسیده که شرایط را برای مراجعه باقی افراد فراهم کنید، یکی از اصلی‌ترین روش‌ها تبلیغات است تا علاقه‌مندان به بازی‌های اتاق فرار از حضور بازی شما مطلع شوند. پس از اینکه کادر مجموعه اتاق فرار تکمیل شد بهتر است به مدت چند هفته، اتاق فرار تست شود، تست به این معنی است که از دوستان خود، مجموعه داران دیگر و … دعوت کنید تا در بازی شرکت کنند. وقت آن است که به اصلی‌ترین قسمت ساخت اتاق فرار برسیم، طراحی معما. مهم ترین فاکتور برای ورود به صنعت اتاق فرار محاسبه سوددهی این صنعت است و عمدتا اختلاف زیادی بین تصور علاقه‌مندان به ورود به این صنعت و واقعیت موجب دلسردی و شکست بسیاری از تازه واردها به عرصه اسکیپ روم میشود.

حدود سه سال بعد (در سال ۲۰۰۷) تاکائو کاتو که در آن زمان ۳۵ ساله بود، شرکت «اسکارپ» را در شهر کیوتو ژاپن تاسیس کرد و در پی آن اولین اتاق فرار به‌شکل امروزی افتتاح شد. تنها پس از گذشت پنج سال از راه‌اندازی اولین اتاق فرار در ژاپن در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۱۰۰ اتاق فرار در کشور ژاپن راه‌اندازی شدند.محبوبیت ایده تاکائو کاتو به سرعت به سنگاپور، مجارستان‌، رومانی، سوئیس و بقیه کشورهای دنیا نیز کشیده شد. در ایران نیز تنها پس از گذشت سه سال از راه‌اندازی اولین اتاق فرار، بیش از ۱۰۰ اسکیپ روم در تهران و دیگر شهرها افتتاح شدند.