آموزش گام به گام نحوه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

همان طور که در این مطلب بیان کردیم، در برخی از مواقع نحوه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بسیار راحت و آسان بوده و می‌توانید این امر تعمیر را در منزل انجام دهید.

خراب شدن قطعه سیم جمع کن جاروبرقی، یکی از رایج‌ترین مشکلات دستگاه بوده که بی‌توجهی‌ به آن می‌تواند باعث قطع کامل جریان برق جاروبرقی و عدم عملکرد صحیح دستگاه شود. برای همین باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازید. از این رو اگر در زمان استفاده از جاروبرقی و […]

خراب شدن قطعه سیم جمع کن جاروبرقی، یکی از رایج‌ترین مشکلات دستگاه بوده که بی‌توجهی‌ به آن می‌تواند باعث قطع کامل جریان برق جاروبرقی و عدم عملکرد صحیح دستگاه شود. برای همین باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازید.

 

 


منبع: https://tamironline.com/%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%B9-%DA%A9%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C/

 

  • سپس پلاتین های سیم جمع کن جاروبرقی را نیز چک و بررسی کنید. اگر این قسمت قطعه نیز خشک بود، می‌توانید با کمی روغن زدن به آن، پلاتین های قطعه را روان کرده و عملکرد قطعات جاروبرقی را بهتر کنید.

 

نحوه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

خرابی سیم جمع کن جاروبرقی با مشکلاتی چون خارج نشدن سیم دستگاه و یا داخل نرفتن و جمع نشدن سیم، قطع شدن موتور دستگاه و روشن نشدن جاروبرقی و… همراه است.

 

  • در زمان باز کردن فنر جمع کن جاروبرقی برای دسترسی به قسمت پلاتین سیم جمع کن، مراقب در رفتن فنر دستگاه باشید‌. بعد از رفع مشکلات و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی، بهتر است که به تمیز کردن قطعات جاروبرقی و روغن کاری آن بپردازید.
توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از این امر، می‌توانید حدود ۵۰ سانتی‌متر آخر سیم را علامت‌گذاری کرده تا برای زمان استفاده از جاروبرقی، تنها تا قسمت علامت‌گذاری شده، سیم را خارج کنید.

 

  • با استفاده از یک اهم متر، سیم‌ها را بررسی و قطعی و ایراد آنها را چک و بررسی کنید. اگر سیم ها قطع شده باشند، باید آنها را باز و جدا کرده و سیم جدید و سالم را جایگزین آن‌ها در دستگاه نصب کنید. می‌توانید به راحتی پیچ سیم‌ها را باز کرده و سیم جدید خریداری شده را در جای خود در دستگاه نصب کنید.

مدت مطالعه : 4 دقیقه

روش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

در این مطلب از سایت تعمیر آنلاین قصد داریم که به آموزش گام به گام نحوه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازیم و مراحل تعمیر این قطعه را ذکر کنیم.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

نمایندگی تعمیر آنلاین

در واقع برخی از مشکلات و ایرادات مثل خرابی سیم جمع کن جاروبرقی، صدای زیاد جاروبرقی، کاهش قدرت مکش جاروبرقی، خرابی موتور جاروبرقی و…. رخ می‌دهد؛ به دلیل کثیفی و گردوخاک موجود در بین قطعات جاروبرقی بوده است. در نهایت این موضوع عملکرد دستگاه را مختل خواهد کرد.

از این رو چنان چه برای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به افراد مجرب و متخصص این حوزه نیاز داشتید، می‌توانید با نمایندگی تعمیر آنلاین تماس بگیرید و مشکل جاروبرقی را رفع کنید.

برای افزایش مکش جاروبرقی پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید.

 

از این رو برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به سایر قطعات جاروبرقی، باید سریع‌تر به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازید و قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض کنید.

روش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی چگونه است

 

البته نحوه تعمیر سیم جمع کن در برندهای مختلف جاروبرقی کمی متفاوت از یکدیگر بوده که باید به تفاوت‌های ساختاری جاروبرقی ها در برندهای مختلف نیز توجه داشته باشید.

به طور معمول محفظه سیم جمع کن جاروبرقی در قسمت بدنه و پشت دستگاه تعبیه شده که در زمان کار کردن با آن، کابل سیم را بیرون کشیده و به پریز برق متصل می‌کنید.

یکی از دلایلی که باعث خرابی سیم جمع کن جاروبرقی می‌شود، این است که شما این سیم دستگاه را تا انتها بیرون بکشید.

از این رو اگر در زمان استفاده از جاروبرقی و بعد از اتمام کار، متوجه خرابی سیم جمع کن جاروبرقی شدید، باید ابتدا علت ایراد این قطعه را شناسایی و سپس به تعمیر آن و رفع ایراد دستگاه بپردازید.

از این رو می‌توانید برای جلوگیری از بروز این چنین مشکلات و ایرادات جاروبرقی به تمیز کردن قطعات و روغن کاری کردن آنها بپردازید تا عملکرد جاروبرقی بهتر شود.

سیم جاروبرقی را چگونه تعمیر کنیم

اما اگر خودتان قصد تعمیر آن را دارید، می‌توانید با انجام مراحل آموزشی به تعمیر جاروبرقی و رفع ایرادات آن بپردازید.
ابتدا سیم جاروبرقی را از برق جدا کنید.

اگر مهارت و تجربه لازمه در زمینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی و رفع ایراد این قطعه دستگاه را ندارید، توصیه می‌کنیم که انجام تعمیر جاروبرقی را به تکنیسین مجرب بسپارید.

 

بررسی عملکرد سیم جمع کن جاروبرقی

چرا که این امر باعث خرابی فنر و پلاتین های محفظه سیم جمع کن جاروبرقی خواهد شد و در نهایت موجب شکسته شدن فنر و بیرون نیامدن سیم می‌شود.

سیم جمع کن جاروبرقی، یکی از قطعات اصلی دستگاه بوده که یک طرف آن به پلاتین اتصال برق و حلقه مسی وصل بوده و طرف دیگر آن به دوشاخه اتصال برق وصل می‌شود.